Wtorek, 18.06.2019

Sposoby na lepsze samopoczucie

  • 27.06.2018, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Sposoby na lepsze samopoczucie
Nie każdego dnia budzimy się w dobrym humorze. Powiedzenie, że ktoś „wstał lewą nogą” i właśnie to jest przyczyną jego złego samopoczucia, z jednej strony ma w sobie trochę prawdy. Jednakże tak, jak ma to miejsce w przypadku wielu innych porzekadeł, tak i tutaj przyczyną złego nastroju nie zawsze jest to, najogólniej rzecz ujmując, że nie wyspaliśmy się. To, że nasze samopoczucie nie jest najlepsze, może być wynikiem bardzo wielu czynników. Jakie są zatem najczęstsze przyczyny naszego złego samopoczucia? Jak sobie z nimi radzić i wreszcie: jakie są sposoby na lepsze samopoczucie?

Ciesz się z małych rzeczy

Bardzo często jest tak, że narzekamy na coś, co nam się nie udało: nie dostaliśmy awansu w pracy czy podwyżki. Żona czy mąż nas zdenerwowali, dziecko nie wykonało swoich obowiązków i znowu wszystko jest na naszej głowie. Każdy z nas bardzo dobrze zna takie sytuacje i z pewnością niejednokrotnie sam miał z nimi do czynienia. Czy jednak są one wystarczającym powodem, aby psuć sobie humor czy też przejmować się tym wszystkim aż tak bardzo? Dla jednych z pewnością tak. Są jednak też osoby, które porażkę potrafią przekuć w sukces. Takie osoby najczęściej przyjmują zasadę, że owszem, porażki się zdarzają, ale są też małe sukcesy, które należy celebrować. Cieszenie się z małych rzeczy, może skutecznie zniwelować uczucie nijakości i porażki w przypadku rzeczy większych. Poza tym, nie od dziś wiadomo, że sukces najlepiej jest osiągnąć dążąc do niego powoli. „Śpiesz się powoli” – każdy z nas zna to powiedzenie. Jest w nim sporo racji, a jeśli przełożymy jego znaczenie na poprawę naszego nastroju, z pewnością nie będziemy borykali się ze złym humorem.

 

Kwestie finansowe – to także może być powód do zmartwień

„Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy.” – te słynne słowa, które wypowiedziała niegdyś ikona popkultury, jaką bez wątpienia była Marlin Monroe, są do bólu prawdziwe. Rzeczywiście, sam fakt posiadania bądź nieposiadania pieniędzy nie jest w stanie nas wprawiać w zły nastrój. Dopiero wówczas, kiedy bardzo chcielibyśmy coś kupić, a nie jesteśmy w stanie sobie na to pozwolić, zaczynamy odczuwać przygnębienie i potrzebę, by szybka gotówka znalazła się na naszym koncie. Nowy telewizor, konsola czy komputer to stosunkowo drogie rzeczy. Nie każdy jest w stanie pozwolić sobie w dowolnym momencie na ich zakup. Co jednak zrobić, kiedy zbliżają się urodziny dziecka i bardzo chcielibyśmy spełnić jego marzenie o nowej konsoli? Albo kiedy lada chwila nadejdą Święta bożego Narodzenia, a my nie mamy możliwości, aby kupić naszym najbliższym wymarzone prezenty? To sytuacje, które mogą powodować u nas gorsze samopoczucie. Nie należy jednak dramatyzować, tylko w pierwszej chwili postarać się znaleźć wyjście z takiej sytuacji. Jeśli wiemy dużo wcześniej, że nasza sytuacja finansowa nie pozwoli nam na zakup wymarzonego prezentu dla dziecka, możemy zacząć oszczędzać na ten cel pieniądze. Jeśli jednak taka sytuacja pojawi się nagle, rozwiązaniem może okazać się szybka gotówka z pożyczki - https://proficredit.pl/szybka-gotowka/. Wiele w tej kwestii zależy od tego, na jakiego rodzaju prezent jesteśmy w stanie sobie realnie pozwolić. Ważne jest jednak to, aby nie załamywać rąk gdy nasza sytuacja finansowa nie wygląda najlepiej. Z każdej sytuacji jest jakieś wyjście a szybka gotówka może być jednym z nich. Wystarczy szukać pozytywnych aspektów sytuacji, w której się znaleźliśmy. Taki sposób działania, z całą  pewnością pomoże nam cieszyć się dobrym samopoczuciem, a depresja czy stany głębokiego przygnębienia nie będą nam znajome.

Grupa Tipmedia
Podziel się: