Czwartek, 20.06.2019

Telewizor LED – dlaczego warto mieć go w domu?

  • 27.06.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Telewizor LED – dlaczego warto mieć go w domu?
Najchętniej wybieranymi spośród wszystkich dostępnych obecnie na rynku są telewizory LED. Ta nowoczesna technologia, w której powstają ekrany nowoczesnych urządzeń, pozwala Ci cieszyć się doskonałym kontrastem i naturalną tonacją barw oraz doskonałą rozdzielczością obrazu. Poza tym jest dziś bardzo łatwo dostępna, także pod względem finansowym. Zobacz, dlaczego jeszcze warto wybrać telewizor LED i jak dopasować model dla siebie.

LED to wyraźny krok naprzód w porównaniu ze starszą technologią, czyli LCD. Najważniejsza różnica pomiędzy nimi polega na sposobie podświetlania poszczególnych pikseli na ekranie. O ile w technologii LCD wymagane jest dodatkowe podświetlenie obrazu lampami CCFL, o tyle diody LED podświetlają się samodzielnie. A to przekłada się na:

  • wyższy kontrast kolorystyczny i większą głębię czerni,
  • bardziej naturalne odzwierciedlenie barw,
  • szybszy czas reakcji, a co za tym idzie – wysoką ostrość obrazu również podczas dynamicznych scen akcji.

Telewizory LED są odpowiednie do wielu zastosowań

Jak korzystasz z telewizora? Czy tylko oglądając programy naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T lub kablówki? A może wykorzystujesz go również do grania na konsoli czy też wykorzystujesz funkcje Smart TV, np. serwisy streamingowe typu Netflix bądź HBO GO? Dobra wiadomość jest taka, że telewizory LED doskonale spisują się w każdej sytuacji, zwłaszcza jeśli postawisz na te nowoczesne, np. oferowane przez polską firmę Manta.

Co istotne, w przeciwieństwie do ekranów LED, LCD nie powoduje problemów przy zmianie natywnej rozdzielczości obrazu – nie musisz się więc obawiać np. o utratę ostrości kolorów czy samego obrazu. Dobre kąty widzenia zaś sprawią, że możesz śledzić ulubiony film czy serial z wielu miejsc w pokoju.

Równie ważne jest, że telewizory LED są dostępne w przystępnej cenie. Widać to zwłaszcza w porównaniu z tymi wyprodukowanymi w oparciu o technologię OLED, których zakup może się wiązać z poważnym nadszarpnięciem domowego budżetu za cenę niesamowitej głębi czerni i jeszcze lepszego kontrastu barwnego.

Jak wybrać odpowiedni telewizor LED?

Przy wyborze kieruj się nie tylko ceną (choć i ona niewątpliwie ma znaczenie), ale przede wszystkim parametrami technicznymi modelu. Najistotniejsze jest dobranie:

  • właściwego rozmiaru ekranu – pamiętaj, że największe nie zawsze znaczy najlepsze; np. do kuchni czy niewielkiej sypialni wystarczy telewizor z ekranem 24-32 calowym, a te o rozdzielczości powyżej 50, a nawet 60 cali lepiej zostawić do przestronnych sypialni,
  • maksymalnej rozdzielczości odtwarzanego obrazu – jeśli rzadko oglądasz programy w HD, może Ci wystarczyć technologia HD Ready, jednak standardem jest obecnie Full HD, zaś rozdzielczość 4K to opcja, która będzie pożądana w nieco dalszej przyszłości,
  • funkcji dodatkowych telewizora – popularnym rozwiązaniem są telewizory LED z funkcjami Smart TV oraz zapewniające bezprzewodową łączność z Internetem; jeśli planujesz wykorzystać te opcje – koniecznie upewnij się, że Twój nowy telewizor zapewni Ci do nich dostęp.

Jeśli kupisz telewizor świadomie, zyskasz pewność, że wybrany przez Ciebie model spełni oczekiwania całej rodzinie. Postaw zatem na dobry stosunek jakości do ceny i ciesz się obrazem oraz dźwiękiem na poziomie, jakiego oczekujesz!

 

Grupa Tipmedia
Podziel się: