Wtorek, 18.06.2019

Z polisą na wakacje

  • 19.06.2018, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Z polisą na wakacje
Na wakacje czekamy przez całe długie zimowe miesiące. Wyczekując upragnionego wypoczynku, planujemy, jak spędzimy letni urlop. Chcemy odpocząć, dobrze się bawić i nie przejmować niczym. Co zrobić, aby urlop był naprawdę udany i beztroski?

Na wakacje latem wyjeżdża ponad 80% Polaków. Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez firmę badawczą IMAS International, połowa z nich chce spędzić czas nad morzem, natomiast w góry wybiera się co trzeci pytany o plany wakacyjne. 74% wyjeżdżających nad morze preferuje pobyt 1–2 tygodniowy. Wybierający się w góry wolą krótsze wyjazdy – 67% z nich zamierza spędzić tam 3–7 dni (źródło: http://www.polskatimes.pl/strefa-biznesu/wiadomosci/a/mniej-niz-polowa-polakow-kupuje-ubezpieczenie-turystyczne,12188623/).

Bezpieczne wakacje

Na wakacje zagraniczne Polacy planują wydać około 3 tys. zł na osobę, zaś na wypoczynek w kraju – połowę mniej, czyli około 1,5 tys. zł (źródło: https://turystyka.wp.pl/wakacje-2017-r-znamy-plany-polakow-6130760385497217a). W kwocie tej mieszczą się wynajęcie pokoju w hotelu lub pensjonacie albo opłata za miejsce na polu namiotowym czy kempingu, bilety (lotnicze, autokarowe, kolejowe), jedzenie i rozrywki na miejscu. Poza tym, na czas wakacyjnego wypoczynku 42% wyjeżdżających planuje wykupić dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne. To dobra decyzja – coraz częściej stawiamy na aktywny wypoczynek, a to pociąga za sobą ryzyko urazów i kontuzji. Jeśli przydarzają się daleko od domu, mogą stać się powodem wielu stresów. Dlatego na wakacjach, zwłaszcza za granicą, warto mieć polisę, która zapewni nam spokój, gdyż jeśli coś nam się stanie, pokryje koszty leczenia i transportu do kraju.

Ubezpieczenie specjalnego przeznaczenia

Osoby decydujące się na wyjazd związany z uprawianiem sportów ekstremalnych powinny zdecydować się na osobną polisę. Często jest bowiem tak, że w podstawowych polisach ubezpieczeniowych ubezpieczyciel wyłącza odpowiedzialność za szkody poniesione z tego tytułu. Inną polisę powinna zaś wybrać rodzina, która wyjeżdża z małymi dziećmi. Jeszcze inne rozwiązania ubezpieczyciele przewidują dla osób cierpiących na przewlekłe schorzenia – na przykład choroby układu krążenia, nowotwory, epilepsję czy alergie. Takie polisy ma w swojej ofercie coraz więcej towarzystw ubezpieczeniowych na polskim rynku. Miejmy nadzieję, że wkrótce wzorem państw Europy Zachodniej zaczną u nas działać towarzystwa, które specjalizują się w tego typu ubezpieczeniach. Na przykład w Wielkiej Brytanii tzw. travel insurance for medical conditionsoferuje www.insurancechoice.co.uk/products/travel-insurance-products/travel-insurance-with-medical-conditions/.

Polisa zdrowotna wykupiona na czas wakacyjnego wyjazdu, to doskonałe rozwiązanie. Warto wkalkulować jej koszt w wakacyjne wydatki.

Grupa Tipmedia
Podziel się: