Wtorek, 18.06.2019

Wielkie greckie wakacje - wypoczynek na greckich wyspach

  • 11.06.2018, 14:00
Wielkie greckie wakacje - wypoczynek na greckich wyspach
Grecja jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków na zagraniczne wakacje. Lot do Grecji jest dość krótki, a destynacja zachwyca wspaniałą pogodą, ciepłymi wodami, znakomitymi warunkami do uprawiania sportów wodnych oraz rozbudowaną infrastrukturą turystyczną. Gdzie wypoczywać w Grecji? Oczywiście, na greckich wyspach!

Greckie wyspy przyciągają turystów

Na https://dreamtours.pl można znaleźć tysiące hoteli i innych obiektów, które znajdują się na greckich wyspach i przez cały sezon wypełnione są tysiącami przyjezdnych z całego świata. Co ciekawe, każda z wysp oferuje unikatowe atrakcje, a niekiedy nawet odmienne warunki klimatyczne, dzięki czemu każde wakacje w Grecji przynoszą zupełnie nowe wrażenia.

Największą grecką wyspą jest Kreta, jednak to Zakynthos przyciąga więcej turystów poszukujących malowniczych zakątków. Oferta https://dreamtours.pl/wakacje/grecja/zakynthos umożliwia zarezerwowanie wczasów, które pozwolą cieszyć się z wypoczynku na piaszczystych plażach i pływania w szmaragdowych, czystych wodach. Dodatkowo piękna przyroda, imponująca Zatoka Wraku i możliwość podziwiania słynnych żółwi Caretta sprawiają, że wakacje w Grecji pozwalają zapomnieć o codziennym pędzie życia. Na Zakynthos warto również spróbować wina zaprawianego żywicą, czyli retsina.

Równie przyjemny jest wypoczynek na Lesbos - oferta wczasów na wyspie jest dostępna na https://dreamtours.pl/wakacje/grecja/lesbos. Jest to trzecia co do wielkości wyspa w Grecji. Cechuje ją częściowo wulkaniczny charakter, a także możliwość korzystania z dobroczynnych kąpieli w gorących źródłach i naturalnych łaźniach. Ponadto turystów zachwyca Skamieniały Las, czyli formacja skalna licząca sobie 20 milinów lat.

Mykonos jest propozycją dla osób szukających rozrywki i niekończących się imprez - nocne życie na wyspie jest wprost imponujące. O poranku plaże są opustoszałe, lecz popołudniu turyści budzą się do życia. Oferta https://dreamtours.pl/wakacje/grecja/mykonos pozwala znaleźć hotel, z którego w ciągu kilku minut dotrze się do licznych barów, restauracji i klubów nocnych.

Wycieczki na maleńkie wysepki

Jeżeli wybierze się pobyt w Grecji kontynentalnej, warto wybrać się na wycieczkę na co najmniej jedną z maleńkich wysepek. Na uwagę zasługuje zwłaszcza Santorini z oferty https://dreamtours.pl/wakacje/grecja/santorini. Wyspa zachwyca charakterystyczną architekturą z białym domkami o niebieskich dachach oraz powulkanicznym charakterem. Co ciekawe, Santorini kojarzy się z mityczną Atlantydą, którą miały zatopić wody oceanu.

Podziel się: