Wtorek, 18.06.2019

Jak często należy wymieniać wkłady basenowe?

  • 08.06.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Jak często należy wymieniać wkłady basenowe?
Większość niecek basenowych wyłożona jest specjalnymi foliowymi wkładami, dziki którym dno jest odizolowane, a jednocześnie łatwiej jest zachować higienę. Kiedyś dostępne były jedynie wkłady basenowe w kolorze niebieskim, które stosowano w różnego rodzaju nieckach. Dzisiaj producenci doskonale wiedzą już, że ich klienci mają znacznie większe wymagania. W szczególności dotyczy to hoteli i ośrodków sportowych, gdzie istotną kwestią jest również estetyka. Dostępne są więc wkłady w różnych kolorach i o różnych wzorach, również takie, które idealnie imitują piękną i drobną mozaikę.

Czas eksploatacji wkładów basenowych

Eksperci twierdzą, że zazwyczaj wkład basenowy należy wymieniać co około osiem – dwanaście lat. Liczba ta zależała będzie od tego, w jak eksploatowany jest basen i od stanu wkładu. Oczywiście, uszkodzony w jakikolwiek sposób wkład należy wymienić wcześniej, niż zaleca producent. Szczególnie w basenach sportowych zdarzają się uszkodzenia mechaniczne, ale również chemiczne, wynikające z ilości stosowanych środków dla zachowania higieny. Na szczęście wkłady basenowe można bardzo szybko zamówić, a następnie zamontować bez większego problemu. Montowane są one bowiem za pomocą specjalnego wałka do ściany, dzięki czemu przy kolejnej wymianie nie ma konieczności demontażu żadnych części basenu.

Szeroki wybór wkładów basenowych

Wkłady basenowe nie muszą się już kojarzyć z niebieskim plastikiem, który kiedyś pojawiają się na wszystkich basenach publicznych. Dzisiaj są to cienkie, kilkumilimetrowe folie o idealnych właściwościach. Szeroki wybór wersji kolorystycznych i wzorów sprawia, że każdy może dopasować wkład do swojego basenu, jak również do całego wnętrza i dodać mu w ten sposób charakteru. Ważne, aby wybierać wkład od renomowanego producenta, aby był on na pewno najwyższej jakości i posłużył przez przynajmniej kilka lat. Więcej informacji na temat rodzajów wkładów basenowych oraz ich funkcjonalności można znaleźć na stronie internetowej https://starpool.pl. Współpraca z czołowym producentem cieszącym się dużą popularnością to najlepszy sposób na gwarancję sukcesu. Zobacz również https://gfkpool4you.de/de/

Grupa Tipmedia
Podziel się: