Wtorek, 18.06.2019

5 inspiracji na kolorowy pokoik dziecka

  • 22.05.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
5 inspiracji na kolorowy pokoik dziecka
Szykujesz się do zmian w twoim domu lub mieszkaniu, a dokładnie, chcesz zaaranżować na nowo pokoik dziecka? Albo stworzyć tę przestrzeń od podstaw? W pierwszej kolejności wybierz kolor ścian, jaki będzie najbardziej pasował do tego rodzaju wnętrza. Na co zwrócić uwagę przy malowaniu ścian w pokoiku dziecka? Poniżej cenne porady związane z tym tematem, a także pięć inspiracji, które możesz wykorzystać podczas przygotowywania pokoju swojego malucha.

Pierwszą kwestią, jaką warto wziąć pod uwagę, jest dobór odpowiedniego koloru. To właśnie on powinien być dostosowany do temperamentu dziecka, jego wieku, a także tego, do czego będzie służył dany pokój. Ważne jest ponadto to, czy dziecko będzie jedynie spało w tym pokoju, czy również uczyło się w nim.

Przeznaczenie pokoju a kolory ścian

Pokój, w którym dziecko będzie spało i uczyło się, nie może być pomalowany na zbyt jaskrawe kolory. Ponieważ będzie to nadmiernie rozpraszało uwagę. Szczególnie należy tu uważać na kolor farby czerwonej, a także nadmiar żółtej. Trzeba mieć na uwadze, aby ściany nie były pomalowane na zbyt intensywny kolor niebieski, w miejscu, w którym znajduje się kącik do nauki dziecka. Zgodnie z psychologią koloru, zabieg ten może prowadzić do znudzenia i lenistwa.

Małe dzieci a kolory

Wzrok dzieci będących w wieku niemowlęcym, a także tych, które nie ukończyły jeszcze trzeciego roku, otrzymuje więcej bodźców do rozwoju, kiedy otoczone jest kontrastowymi kolorami. Aby uzyskać taki efekt, można pomalować ściany pokoju na jasny kolor i umieścić na nich naklejki, które będą stanowiły kontrast.

Dziecko a jego upodobania

W przypadku starszego dziecka, wybór koloru ścian jest nieco łatwiejszy. Można zapytać swoją pociechę o to, jaka jest jego ulubiona barwa i odcień. A następnie dopasować do tej wizji kolor farby do malowania ścian, jak również cały wystrój wnętrza.

Nobiles Pory Roku farba do zadań specjalnych

Szczególnie godną uwagi jest tu farba cieszącej się zaufaniem klientów marki Nobiles. A konkretnie lateksowa farba do ścian Nobiles Pory Roku. Jej przeznaczeniem jest dekoracyjne malowanie ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń. Dużą zaletą produktu stanowi to, że tworzy mikroporowatą strukturę, która umożliwia oddychanie ścian. Jest to korzystne dla wielu rodzajów ścian, zarówno tych betonowych, gipsowych, kartonowo-gipsowych i co ciekawe, malowanych wcześniej farbami emulsyjnymi. Szczególnie cenne jest to, że można z nich zmywać lekkie zabrudzenia.

Co zatem można „wyczarować” w pokoju dziecka?

Pomysł pierwszy: Pokój marynistyczny – paski!

Pokój w stylu marynistycznym to jedno z częstszych rozwiązań, które stosowane są w pokoikach dzieci. Ściany w takim wnętrzu albo chociażby lamperia mogą być pomalowane na kolor biały i granatowy. To wystarczy, aby był wyjątkowy!

Pomysł drugi: Niebiańska kraina

Każde małe dziecko uwielbia marzyć. Stwórzmy im zatem do tego odpowiednie warunki. Pomalowane na błękitny kolor ściany, z naklejanymi na nich lub namalowanymi białymi chmurkami stanowić będą idealne tło dla małych marzycieli.

Pomysł trzeci: Ściany w pieczątki

Pierwszym krokiem będzie pomalowanie ścian na jasny kolor. Może to być farba biała, jasnoróżowa, lub jasnoniebieska. Następnie wytnij z gąbek malarskich wybrane kształty, namocz je w farbie i odbijaj na ścianach pieczątki. Stwórz kolorowe pieczątki na ścianach. Będzie oryginalnie!

Pomysł czwarty: Malowanie szablonami

Coraz modniejsze staje się także malowanie szablonami. Wybierz takie kształty, które pasują do zainteresowań i pasji twojego dziecka. A do malowania wykorzystaj kolorowe farby Nobiles Pory Roku.

Pomysł piąty: Wodny świat

Wodny Świat to kolejny pomysł na oryginalne pomalowanie ścian. Kolorowe rybki sprawią, że dziecko chętnie będzie chciało przebywać właśnie w takiej przestrzeni. Pamiętaj jednak, aby nie wybierać zbyt intensywnych kolorów, ponieważ może to zakłócać odpoczynek i czas nauki dziecka.

Grupa Tipmedia
Podziel się: