Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Wady i zalety przypadkowej pracy

Pierwsza lepsza praca, jaką dostaniemy, rzadko spełnia nasze oczekiwania. Zwykle zatrudniamy się w takowej, gdy potrzebujemy utrzymać płynność finansową bądź jesteśmy zmuszeni do tego przez sytuację życiową.
  • 19.06.2019 09:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Wady i zalety przypadkowej pracy

Zalety przypadkowej pracy

Zatrudnienie w jakiejkolwiek pracy sprawia, iż nie przerywamy płynności finansowej. Ma to szczególne znaczenie, jeśli np. potrzebujemy środków pieniężnych na spłatę kredytu lub naukę oraz gdy nie posiadamy oszczędności. Wówczas stałe źródło zatrudnienia okazuje się niezbędne. Co więcej, przypadkowa praca zapewnia ciągłość zatrudnienia, a więc w naszym CV nie ma kłopotliwych luk. Taka postawa przez wielu pracodawców postrzegana jest jako przedsiębiorczość i pracowitość. Ponadto, oferta znaleziona na chybił trafił na portalu ogłoszeniowym (np. Pracuj.pl) może doprowadzić nas do wymarzonego stanowiska z ogromnymi możliwościami rozwoju. W najgorszym przypadku odejdziemy z pracy z bagażem doświadczeń, ciekawych znajomości i nowych kwalifikacji.

 

Wady przypadkowej pracy

Stanowisko pracy objęte w ramach pierwszej lepszej oferty ogłoszeniowej ma jednak swoje wady, zwłaszcza w kontekście czynnych poszukiwań pracy. Nie możemy wówczas aktywnie brać udziału w spotkaniach rekrutacyjnych oraz odbierać telefonów od rekruterów. Ponadto, gdy zaczyna wiązać nas umowa o pracę, jesteśmy zmuszeni do trzymania się odpowiedniego okresu wypowiedzenia. Przez to możemy być traktowani jako kandydat drugiej kategorii, który w nowej firmie może rozpocząć swoje obowiązki dopiero po jakimś czasie. Największą jednak wadą pracy znalezionej na chybił trafił jest frustracja spowodowana zatrudnieniem nie w swojej branży. W połączeniu z pełnieniem obowiązków poniżej naszych kwalifikacji, może się to przerodzić w trwały uraz do rynku pracy, a nawet i depresję. Trzeba wówczas zachować umiar i pamiętać, aby nie robić niczego na siłę, nawet wtedy, gdy przewidywane jest za to wynagrodzenie.

--- Artykuł sponsorowany ---