Pożyczki ratalne. Czemu i kiedy warto je wybrać?

  • 14.05.2019, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Pożyczki ratalne. Czemu i kiedy warto je wybrać?
Ratalne pożyczki pozabankowe są coraz częściej wybierane jako alternatywa dla oferty banków. Co warto o nich wiedzieć?

 

  1. Bank czy pożyczki ratalne – co wybrać?

  2. Pożyczaj szybko i bez formalności

  3. Wybór pożyczki na raty miesięczne

Jeszcze do niedawna szukając możliwości pożyczenia pieniędzy w większości przypadków decydowaliśmy się na ofertę banków. Sektor pozabankowy postrzegany był jako siedlisko lichwy, a ze względu na niskie wymagania wobec pożyczkobiorców wybierali go klienci, którzy z różnych przyczyn nie mogli liczyć na przyznanie zwykłego kredytu. Dziś jednak sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Po pierwsze podniosły się standardy obsługi, a po drugie – firmy pożyczkowe dobrze analizują zdolność swoich klientów, co z kolei przekłada się na zmniejszenie odsetku zadłużonych. To sprawia, że pożyczki pozabankowe stały się dobrą alternatywą dla kredytów.

Bank czy pożyczki ratalne – co wybrać?

Porównanie obu typów produktów finansowych warto zacząć od tego, co dla większości klientów jest najważniejsze – kosztów. Tu nieco lepiej wypadają banki. Jest to jednak wynik zwiększonego ryzyka ponoszonego przez firmy udzielające pożyczek ratalnych. W drugiej strony, oferta sektora pozabankowego jest dostępna dla większej liczby klientów – nie jest wymagane zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę ani wysokie zarobki. Dla wielu pożyczkobiorców kluczowy będzie też brak rozbudowanych procedur, który wyróżnia pożyczki na raty miesięczne.

Pożyczaj szybko i bez formalności

Ta ostatnia cecha według statystyk to jeden z najczęstszych powodów, dla których Polacy decydują się pożyczenie pieniędzy poza bankiem. W największej mierze wynika to z faktu, że większość firm przeniosła dziś działalność do sieci. By zaciągnąć pożyczkę online, wystarczy wypełnić wniosek dostępny na stronie firmy, a następnie potwierdzić swoją tożsamość wykonując przelew weryfikacyjny lub korzystając ze specjalnych aplikacji, takich jak Kontoconnect, Instantor czy Kontomatic. Wybór konkretnego programu uzależniony jest od tego, z którego korzysta dana firma oferująca pożyczki ratalne przez internet.

Wybór pożyczki na raty miesięczne

Na rynku działa co najmniej kilkadziesiąt firm oferujących pożyczki na raty miesięczne. Wybór produktu, który w danym przypadku okazałby się najkorzystniejszy może więc być nie lada problemem. Takich trudności unikniemy korzystając z porównywarek. Jedno z takich narzędzi dostępne jest na https://money24.pl/ i umożliwia szybkie zestawienie wszystkich dostępnych w danym momencie ofert i wyselekcjonowanie tej, która ma interesujące nas parametry.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: