Piątek, 24.05.2019

Pyłek pszczeli - dobrodziejstwo natury

  • 14.03.2019, 18:00
  • Grupa Tipmedia
Pyłek pszczeli - dobrodziejstwo natury
Pyłek zawiera witaminy, minerały, węglowodany, lipidy i białko. Pochodzi z pyłku kwiatowego, który zbiera się na ciałach pszczół. Może również zawierać ślinę pszczół. Ważne jest, aby unikać mylenia pyłku pszczelego z naturalnym miodem, plastrem miodu, jadem pszczelim lub mleczkiem pszczelim. Produkty te nie zawierają pyłku pszczelego, mimo że istnieją produkty złożone, które zawierają jedną lub więcej takich substancji.

Niezwykłe właściwości pyłku pszczelego

Pyłek pszczół jest uważany za jeden z najbardziej kompletnych pokarmów naturalnych, ze względu na jego kompleksowy i zrównoważony profil składników odżywczych. Posiada kompletne białko, jest bogaty w witaminy, minerały, enzymy, aminokwasy i przeciwutleniacze, jest także uważane za budulec układu odpornościowego, który również zwiększa witalność. Pyłek pszczół jest świetnym stymulatorem mózgu, pomagającym w stanach zmęczenia, poprawiającym czujność i pomagającym w koncentracji przez dłuższy czas. Bogaty w witaminy z grupy B; B1, B2 i B3 - które są niezbędne dla zdrowia układu nerwowego, a także są silnymi środkami odtruwającymi. Często określa się je mianem witamin "antystresowych" lub "morale" - gdy układ nerwowy działa optymalnie, niepokój i stres mogą być znacznie zmniejszone. Znany niemiecki naukowiec Francis Huber, znany z poprawy wyników sportowych, twierdzi, że pyłek pszczół jest "największym kulturystą na ziemi". Jako taki jest wykorzystywany przez sportowców olimpijskich i kulturystów, ponieważ zwiększa siłę i wytrzymałość. Jego reputacja jako budowniczego mięśni wynika częściowo z tego, że zawiera wszystkie 22 aminokwasy. Około połowa z nich jest wolna, co oznacza, że ​​można je przyswoić bezpośrednio do ciała, gdzie są gotowe do natychmiastowego wykorzystania. Pyłek przynosi korzyści u osób cierpiących na alergie, w tym katar sienny, poprzez obniżenie poziomu histaminy w organizmie. Pomaga złagodzić mdłości, zaburzenia snu, stres i lęk, wprowadzając ciało w równowagę odżywczą i dobre samopoczucie.

Zastosowanie i dostępność pyłku pszczelego

Pyłek pszczeli występuje w postaci granulatu lub suplementu i jest bezpieczny dla większości ludzi. Granulki można dodawać do ulubionych potraw, takich jak owsianka, napoje lub koktajle owocowe. Można go kupić w naszym sklepie internetowym www.sloikmiodu.pl. Kupując specjalistyczne produkty spożywcze, należy zachować szczególną dbałość o miejsce pochodzenia. Nasz sklep Słoik Miodu gwarantuje szeroką ofertę przebadanych i testowanych produktów pszczelich z najlepszych pasiek. Zanim jednak zastosujesz pyłek pszczół, zachowaj środki ostrożności. Osoby cierpiące na pyłki lub alergie na użądlenia pszczół powinny unikać produktów pyłkowych, ponieważ mogą wywoływać takie objawy, jak swędzenie, obrzęk, duszność lub wstrząs anafilaktyczny. Kobiety w ciąży lub karmiące piersią powinny unikać produktów pyłkowych pszczół, ponieważ brakuje dowodów na to, że są one całkowicie bezpieczne dla niemowląt.

Grupa Tipmedia
Podziel się: