Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Jak i gdzie szukać tanich pożyczek?

Miliony Polaków zadłużają się na mniejsze i większe kwoty, ale nie wszystkie zobowiązania wynikają z zaciągania kredytów. Częstym (niekiedy jedynym możliwym) wyborem są pożyczki. Dowiedz się o nich więcej, poznając sposoby na oszczędzanie i skuteczniejsze wyszukiwanie ofert.
  • 14.01.2019 09:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Jak i gdzie szukać tanich pożyczek?

1.Dlaczego nie kredyt

Popularną formą realizowania celów i marzeń są kredyty – gotówkowe, samochodowe czy hipoteczne. Zgodnie z prawem, kredytów udzielają wyłącznie banki. Problem w tym, że są wobec swoich klientów mniej lub bardziej wymagające. Skoro decydują się pożyczać tak wysokie kwoty ze spłatą rozłożoną na wiele lat (na przykład pozwalają kupić mieszkanie za pół miliona złotych), chcą mieć maksymalną pewność, że zwrotem nie będzie problemów. Stąd obliczanie zdolności kredytowej, dużo wymogów formalnych i skomplikowane procedury, które sprawiają, że wielu Polaków po prostu nie ma czego szukać w bankach, mając długi lub nie posiadając zbyt wysokich dochodów. Jeżeli więc kredyty odpadają, czy jest szansa na pożyczenie pieniędzy w innej formie?

2.Pożyczka – popularna i łatwiej dostępna

Nie tylko banki, ale przede wszystkim dużo firm z sektora pozabankowego oferuje pożyczki, a więc mniej sformalizowaną i łatwiejszą w uzyskaniu formę „zastrzyku finansowego na procent”. Sprawdź ranking pożyczek na raty, na pewno znasz wiele wymienionych instytucji z reklam lub relacji znajomych. Niektóre szybkie pożyczki, tak zwane chwilówki, są czasem udzielane bez żadnych dodatkowych kosztów, w formie specjalnej promocji dla nowych klientów. Pozostałe wymagają doliczenia odsetek wynikających z oprocentowania oraz dodatkowych opłat (np. administracyjnych). Choć nowelizacje przepisów wpłynęły na ograniczenie zjawiska lichwiarstwa, nadal trzeba poważnie zastanowić się przed wzięciem pożyczki. Ponadto jeżeli nie uda Ci się spłacić pożyczki w terminie, trafisz na listę dłużników, możesz mieć kłopoty z prawem.

3.Zalety pożyczek

  • Pożyczki można brać nie tylko w punktach stacjonarnych, ale również przez Internet lub telefon.

  • Formalności są ograniczone do minimum – czasem wystarczy dosłownie kwadrans, żeby otrzymać środki na konto.

  • Wysokość pożyczki zależy od indywidualnych ustaleń – można pożyczyć 200 złotych na załatanie domowego budżetu, ale i 10 000 złotych na remont domu lub używany samochód.

Jak już zostało powiedziane – pożyczki są udzielane także zdalnie, online lub telefonicznie. Skoro możesz płacić mniejsze lub większe odsetki, poszukaj najtańszych ofert. Takie strony jak bezpiecznechwilowki.pl ułatwiają szybkie i skuteczne znalezienie najlepszych pożyczek.

--- Artykuł sponsorowany ---