Wtorek, 18.06.2019

Zimowe wakacje – gdzie wyjechać, aby uciec od zimna?

  • 28.11.2018, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Zimowe wakacje – gdzie wyjechać, aby uciec od zimna?
Wakacje kojarzą nam się przede wszystkim z sezonem letnim. Najwięcej z nas decyduje się wówczas na dłuższy urlop, co sprawia, że ceny wycieczek w szalonym tempie idą do góry. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wypoczynek zaplanować na okres zimowy, zwłaszcza że krótsze dni i niskie temperatury sprawiają, że częściej odczuwamy zmęczenie. Jak wykorzystać urlop zimą, aby nie przepłacić i gdzie warto pojechać?

Wypad na narty? - Niekoniecznie!

Zimowy wypoczynek nie musi wiązać się jedynie z narciarstwem. Nie każdy przepada za aktywnością na stoku, dlatego też czas wolny możemy zaplanować nieco inaczej. Jeżeli tęsknimy za słońcem, to najlepszym wyborem okaże się półkula południowa. W tym okresie panuje tam bowiem lato, więc w pełni będziemy czerpać z jego uroków. A po urlopie opaleni i z nową energią wrócimy do codziennych obowiązków. Jakie kierunki wybrać, aby mieć pewność, że pogoda dopisze? Najlepiej postawić na kraje egzotyczne. Od listopada do stycznia największą popularnością cieszy się zwłaszcza Tajlandia, Jamajka, Zjednoczone Emiraty Arabskie czy Malediwy. Taki wybór zagwarantuje nam nie tylko wysoką temperaturę, ale i wspaniałe widoki. To także szansa na poznanie odmiennej kultury.

Egzotyczna wycieczka - jak zaoszczędzić?

Wycieczka do ciepłych krajów nie należy do najtańszych. Inwestycja w podróże z pewnością jest jednak dobrym pomysłem. Taki wyjazd dobrze jest zaplanować z dużym wyprzedzeniem, wówczas mamy szansę na upolowanie tanich lotów. Niektóre oferty biur podróży mogą okazać się korzystne, jednak zazwyczaj bardziej opłacalna jest organizacja wycieczki na własną rękę. Świetnym przykładem jest Tajlandia, gdzie ceny na miejscu są bardzo niskie, a główny koszt jaki musimy ponieść to zakup biletów lotniczych. Taki wypad jest marzeniem wielu osób, jednak rzadko kiedy dysponujemy wolnymi środkami finansowymi.

Co zrobić, gdy brakuje nam określonej sumy pieniędzy? Dobrym rozwiązaniem okaże się wówczas mała pożyczka - https://www.wonga.pl/mala-pozyczka-na-wakacje. To także idealny sposób na podreperowanie budżetu w sytuacji, gdy w trakcie urlopu okaże się, że zabraliśmy niewystarczającą ilość gotówki. Największą zaletę stanowi fakt, że możemy uzyskać ją bez potrzeby wizyty w oddziale banku czy innej instytucji. Firmy pozabankowe umożliwiają bowiem zaciągnięcie pożyczki przez Internet. Ograniczona ilość formalności sprawia, że pieniądze na naszym koncie pojawiają się szybko. Nie musimy więc obawiać się, że nie zdążą dotrzeć na czas.

Zimowy urlop w Europie?

W poszukiwaniu słońca nie musimy koniecznie wybierać się tak daleko. Niektóre europejskie wyspy także zapewniają ładną pogodę i wyjątkowe krajobrazy. Nie doświadczymy może temperatury na poziomie 30 st. C, ale bez wątpienia pozbędziemy się kurtek i swetrów. Za cel podróży wystarczy obrać Cypr, Maltę lub Maderę. Świetnym wyborem będzie również Teneryfa. Ceny biletów lotniczych będa dużo niższe niż w przypadku krajów egzotycznych. Jeżeli chcemy jak najwięcej zaoszczędzić to zamiast hotelu, warto zdecydować się na rezerwację apartamentu.

Zimowy urlop nie musi oznaczać wypadu w góry lub na narty. Równie dobrze możemy nieco zaszaleć i wyjechać dalej w poszukiwaniu słońca. W ten sposób chociaż na chwilę oderwiemy się od zimowej aury.

Grupa Tipmedia
Podziel się: