Czwartek, 20.06.2019

O co pytać w wypożyczalni samochodów?

  • 28.11.2018, 12:00
  • Grupa Tipmedia
O co pytać w wypożyczalni samochodów?
Często zdarza się, że gdy już znajdziemy wypożyczalnię oraz wybierzemy model samochodu, od razu przystępujemy do rezerwacji, nie zwracając za bardzo uwagi na dodatkowe warunki wynajmu. W ten sposób niestety bardzo łatwo zrobić sobie finansową krzywdę, gdyż nie mamy pełnej świadomości co wybraliśmy i na co się zgodziliśmy.

Podstawa- formalności

O kwestie podstawowe oczywiście zazwyczaj pytamy lub sami, na własną rękę wyszukujemy informacji w Internecie. Wszak to żaden problem zaglądnąć na stronę wypożyczalni, https://www.maxes-angels.com/, a następnie odszukać wiadomości dotyczące podstawowych wymagań (konieczność posiadania prawa jazdy, minimalny wiek, czy posiadanie karty kredytowej). Żaden problem. Schody zaczynają się wówczas, gdy wypadałoby uzyskać szczegółowe informacje dotyczące transakcji. Faktem jest, że nie wszystkie kwestie poruszane są bezpośrednio na stronie internetowej. Często niektóre z nich są indywidualnie dopasowane i wycenione, a co za tym idzie ich finalny koszt poznajemy dopiero przy podpisaniu umowy. Jednak każda wypożyczalnia ma swoje procedury, które umożliwiają przybliżone oszacowanie kosztów. W tym celu często jednak trzeba kontaktować się bezpośrednio z wypożyczalnią.  Sposobów komunikacji jest wiele. Bardzo popularną formą są formularze internetowe dostępne bezpośrednio na firmowej stronie wypożyczalni. Jednak żeby kontakt był skuteczny i pozwolił na uzyskanie pełnych informacji, należy wiedzieć o co pytać.

Od czego zacząć?

Zanim jeszcze zdecydujemy się na podjęcie współpracy warto poznać firmę, szukając o niej opinii. Ślad zostawiony przez poprzednich użytkowników może nas zachęcić lub sprawi, że będziemy szukać dalej. Jeśli opinie są pozytywne, a my mamy nadal kilka kwestii do przetrawienia, wówczas oznacza to, że pora na kontakt. Ale o co pytać? Na pewno warto zwrócić uwagę na dodatkowe płatności. Jakiej wysokości są oraz czego dotyczą? Dużo uwagi powinniśmy poświęcić na ustalenie zakresu ubezpieczenia dodatkowego. Opłacając je, warto byłoby zainteresować się czy ubezpieczenie to pozwoli na pokrycie kosztów związanych z uszkodzeniem pojazdu? A jeśli dojdzie do wypadku, w którym ucierpią inne osoby, kto wówczas będzie ponosił odpowiedzialność, w szczególności finansową za zdarzenie? Warto także zorientować się co będzie się działo, gdy z pojazdu skradzione zostaną nasze prywatne rzeczy lub rzeczy będące własnością firmy ubezpieczeniowej? Kwestie te są niby mało istotne, jednak często zdarza się, że odgrywają kluczową rolę w przypadku ewentualnych roszczeń.

Grupa Tipmedia
Podziel się: