Wtorek, 18.06.2019

Ilu Polaków pracuje za granicą?

  • 02.11.2018, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Ilu Polaków pracuje za granicą?
Każdy z nas chyba zna kogoś, kto przebywa za granicą i tam pracuje. Już nie tylko w Wielkiej Brytanii i Niemczech, ale na Islandii, czy w Australii. Ilu Polaków wyjechało z kraju w celach zarobkowych?

Główny Urząd Statystyczny szacuje, że około 2,5 mln Polaków pracuje obecnie za granicą. Znaczna większość z nich pracuje w Europie, około 2,3 mln. Są to jednak oficjalne dane, a duża część rodaków na pewno na emigracji przebywa nielegalnie lub pracuje sezonowo, dorywczo, na czarno.

Ile zarabiają Polacy za granicą, że to wciąż popularny sposób na życie? Szacuje się, że kilkaset euro miesięcznie - od 300 do 900. Wszystko oczywiście zależy od kwalifikacji, charakteru pracy, znajomości języka i wielu innych czynników. W kraju funkcjonują biura pośrednictwa pracy, które ułatwiają wyjazd, znalezienie pracy, załatwiają wszystkie formalności. Oczywiście nie robią tego za darmo, tylko najczęściej pobierają opłatę, zmniejszającą miesięczną pensję.

Wiele firm wyspecjalizowało się w obsłudze Polaków pracujących za granicą. Nie tylko pośrednictwo, ale także na przykład odzyskiwanie podatków z zagranicy, czy choćby kantory internetowe, które wprowadzają nie tylko korzystne wymiany walut, ale tanie przelewy zagraniczne. Tak działa np. znany Walutomat.pl.

- Osoby pracujące za granicą oczekują od nas nie tylko taniej, szybkiej i bezpiecznej wymiany waluty, ale także korzystnych przelewów do Polski. Takie możliwości im oferujemy, w cenach bardzo konkurencyjnych w porównaniu do niektórych banków - mówi Katarzyna Moszko-Stachowska, PR Manager Walutomat.pl

Atrakcyjność kursów jest jednak głównym magnesem przyciągającym klientów. Są zdecydowanie bardziej konkurencyjne niż bankowe kursy, czy te w kantorach stacjonarnych, można to sprawdzić na stronie: https://www.walutomat.pl/kursy-walut/. W kantorze internetowym Walutomat.pl kursów nie ustala serwis, ale użytkownicy, bo to właśnie oni dokonują tam transakcji między sobą.

Jeśli zdecydujemy się więc na pracę poza granicami kraju, możemy liczyć na kompleksowe wsparcie polskich firm na każdym etapie - od poszukiwania pracy, przez przesył środków do rodziny lub na polskie konto.

Grupa Tipmedia
Podziel się: