Wtorek, 18.06.2019

Jak bezpiecznie podróżować kamperem?

  • 30.10.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Jak bezpiecznie podróżować kamperem?
To prawda, że dalekie podróże w piękne, malownicze miejsca dają dużo radości wszystkim fanom kamperów, ale przed wybraniem się w jakąkolwiek trasę warto dopiąć wszystko na ostatni guzik. W tym artykule dowiesz się z jakimi zagrożeniami wiążą się długie wyprawy camperem oraz jak ubezpieczyć “dom na czterech kółkach” aby zupełnie niczym się nie martwić.

Co gwarantuje oraz ile kosztuje ubezpieczenie auta kempingowego?

Na samym początku dobrze wiedzieć, że ubezpieczenie auta campingowego różni się od ubezpieczenia przyczepy campingowej. Z tego względu, że przyczepa jest w ruchu tylko wtedy, gdy jest ciągnięta przez inny samochód osobowy a samochód kempingowy posiada silnik oraz swój układ kierowniczy. Na znacznie dłuższe podróże poleca się wybrać kamper, a wszystko dlatego, że jest znacznie wygodniejszy.

 

W kwestii ubezpieczenia warto poczytać o nim więcej na stronie https://www.motorhomeprotect.co.uk/motorhome-insurance/. Decydując się na zakup tego rodzaju polisy zagwarantowana jest ochrona podczas jakichkolwiek wypraw po terenie naszego kraju, ale również na terenie całej Unii Europejskiej. Okres trwania takiego ubezpieczenia to od 3 do 6 miesięcy i dzięki temu składki są niższe. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ ubezpieczenie obejmuje wszystkie podróże nawet podczas podróży, która trwa ponad kwartał!

Taka polisa ubezpieczeniowa obejmuje pokrycie wszelkich kosztów związanych ze szkodami samochodu kempingowego - uszkodzenia podwozia, kół, nadwozia i rzecz jasna wyposażenia wewnętrznego.

Komfort w czasie wyjazdu

Podróżowanie samochodem kempingowym to świetna sprawa! Nowe modele tych samochodów posiadają w swoim wnętrzu wiele udogodnień, które gwarantują spokojną i komfortową wyprawę. W skład wyposażenia wchodzą łóżka do spania, kuchnia, łazienka (w nowszych modelach), a nawet ogrzewanie i klimatyzację postojową. Warto pomyśleć o ubezpieczeniu, ponieważ pokrywa ono również wszystkie koszty związane z uszkodzeniem takiej klimatyzacji. Niestety, ale bez niej samochód znacznie szybciej się nagrzewa, a podróżowanie staje się mniej komfortowe.

Dodatkowe ubezpieczenie to przede wszystkim czas wolny od zmartwień w trakcie wyjazdu. Jeżeli należysz do grona osób, które wyznają motto “przezorny zawsze ubezpieczony” to z pewnością tak postąpisz. Po co się denerwować i martwić, że zakres podstawowego ubezpieczenia nie pokryje wszystkich strat w trakcie nagłej awarii skoro można temu zapobiec?

Mamy nadzieję, że informacje w tym artykule okazały się dla Ciebie przydatne, drogi czytelniku. Życzymy samych interesujących, ale przede wszystkim bezpiecznych podróży!

Grupa Tipmedia
Podziel się: