Wtorek, 18.06.2019

Jakie krzesło biurowe wybrać?

  • 22.10.2018, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Jakie krzesło biurowe wybrać?
Wybór odpowiedniego krzesła do biura nie jest wcale taki łatwy, jak by się mogło wydawać. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli, ale mimo zachwalania przez pisma branżowe i reklamodawców, większość z tych foteli nie nadaje się do użytku.

Solidne podparcie i dobre wyprofilowanie!

Wysokiej jakości krzesła biurowe, to podstawa komfortowej i wydajnej pracy przy komputerze. Wiele modeli krzeseł ma designerskie kształty, ciekawe rozwiązania technologiczne, ale niestety, są mocno niewygodne. Efekt? Bolące plecy, dłonie i nogi, a często także szyja i głowa. Są to krzesła, które nie mają odpowiedniego podparcia, wyprofilowania i wykonane są z kiepskich materiałów. Zanim zdecydujesz się na idealne fotele dla siebie, czy dla swoich pracowników, przypatrz się różnym modelom krzeseł biurowych, aby za moment nie trzeba było kupować nowych.

Bardzo ważne jest na pewno mocne podparcie pleców, odpowiedni profil krzesła w części lędźwiowej i inne wypukłości, dopasowujące się anatomicznie do budowy kręgosłupa. Niektórzy wybierają krzesła z oparciami wykonanymi z siatki mesh – opcja ta sprawdzi się tylko wtedy, kiedy siatka jest odpowiednio napięta i dopasowana do ciała. W innym przypadku będzie odczuwalne „zapadanie się” w krzesło, a to po godzinach pracy zaowocuje napięciem i bólem mięśni pleców. Wysokiej jakości krzesła biurowe siatkowe znajdziesz m.in. na tej stronie https://www.ergoexpert.pl/pl/biuro,_miejsce_pracy-k,1.html . Mają one kilkustopniową regulację i ergonomiczny kształt oraz szereg innych udogodnień, dzięki którym wielogodzinna praca przy komputerze zdecydowanie mniej męczy.

Regulacja siedziska i podłokietników!

Wszystkie krzesła biurowe posiadają regulację wysokości siedziska, ale czy odpowiednią?. Fotel musi być, dopasowany do wzrostu, nogi powinny swobodnie opierać się o posadzkę, aby zaoszczędzić sobie bólu i dyskomfortu. Bardzo ważna jest także głębokość siedziska, aby zgięcia kolan znajdowały się poza krawędzią fotela.

Regulowane podłokietniki mają znaczny wpływ na komfort pracy przy komputerze. Dobre ułożenie rąk eliminuje możliwość wystąpienia bólu w okolicy łokci i nadgarstków, ponieważ dłonie są pewnie podparte. Trzymanie ich w powietrzu, bardzo utrudnia pisanie na klawiaturze i powoduje mniejszą efektywność pracy.

Zagłówki – idealne podparcie dla karku igłowy

Możesz też zdecydować się na wysokiej jakości krzesła biurowe, mające praktyczne, regulowane zagłówki. Ich rola jest nieprzeceniona. Ustawisz ich wysokość i kat nachylenia, aby uzyskać optymalne ułożenie ciała podczas pracy. Taki fotel pomaga też zrelaksować się podczas przerwy, poprzez swobodne położenie się na oparciu i rozluźnienie spiętych mięśni.

Materiał tapicerki

Najwygodniej siedzi się na krzesłach biurowych ze skóry naturalnej - Pełen komfort i dopasowanie do ciała. Oczywiście warto zainwestować w fotele wykonane z innych, wysokogatunkowych materiałów, np. elastomeru (miękkie tworzywo o właściwościach kauczuku), tkaniny BL, czy innej przepuszczającej powietrze.

Warto zadbać o wysokiej jakości krzesła biurowe, aby zapewnić sobie komfort pracy i uniknąć bólu stawów, mięśni i głowy. Przełoży się to na bardziej efektywną pracę.

Grupa Tipmedia
Podziel się: