Wtorek, 18.06.2019

Jak uporządkować garaż? ABC majsterkowicza

  • 11.10.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Jak uporządkować garaż? ABC majsterkowicza
Niestety często garaż pełni fukcję rupieciarnii. Znajdziesz tam stare meble, narzędzia, kabelki, czy zepsute sprzęty gospodarstwa domowego. Jednak niezależnie od tego, czy garaż to miejsce Twojej pracy, czy tylko parkujesz tam samochód, warto doprowadzić to miejsce do porządku. Sprawdź, jak sprytnie pozbyć się zbędnych przedmiotów i zorganizować przestrzeń w Twoim garażu.

Zacznij od segregacji

Porządki w garażu rozpocznij od wyniesienia wszystkich rzeczy na zewnątrz. Następnie dokładnie oczyść pomieszczenie. Wyniesione przedmioty posegreguj kategoriami, np. narzędzia, części do roweru, kosiarki spalinowe, czy inne pokaźne sprzęty. Pogrupowanie przedmiotów pozwoli Ci podjąć decyzję, co wyrzucić, a co zostawić. Jeśli zastanawiasz się, co zrobić z odpadami elektronicznymi, pustymi butelkami po olejach lub innych substancjach, koniecznie sprawdź Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Takie punkty funkcjonują w każdym mieście. Możesz oddać tam takie odpady zupełnie bezpłatnie.

Zainwestuj w regały i skrzynki na narzędzia

Pusty garaż to idealny moment na wstawienie nowych szafek narzędziowych, haków i półek. Rozplanuj nowe rozmieszczenie mebli garażowych tak, aby mieć łatwy dostęp do najbardziej potrzebnych przedmiotów. Zainwestuj w skrzynki z przegródkami. Nie tylko narzędzia będą zawsze pod ręka, ale też łatwo będzie je przenosić. W małych przestrzeniach garażowych doskonale sprawdzą się półki podsufitowe lub haki do zawieszenia na ścianie. Jeśli garaż to Twoje miejsce pracy, warto zainwestować w wózek warsztatowy, czyli półkę na kółkach z przegrodami różnej wielkości. To praktyczne rozwiązanie, które ułatwia pracę majsterkowiczom przy naprawie różnych sprzętów.

Poczuj siłę recyklingu

Wielu przedmiotom, które znajdziesz w swoim garażu możesz nadać drugie życie. Zanim coś wyrzucisz, pomyśl dwa razy. Słoiki możesz wykorzystać na przechowywanie gwoździ i śrubek. Plastikowe butelki również mogą posłużyć jako organizery na małe przedmioty. Wystarczy wyciąć dziurę w butelce, przymocować do ścianki narzędziowej i gotowe. Równie dobrym pomysłem jest wykorzystanie nieużywanych starych wieszaków. Z powodzeniem możesz powiesić na nich miotłę, grabie, czy łopatę. W tym celu możesz też wykorzystać paletę. Wystarczy obrócić ją pionowo i organizer na narzędzia ogrodowe gotowy. Większe przedmioty warto przechowywać w dużych plastikowych pojemnikach z pokrywami, które chronią przed kurzem. Pamiętaj, aby organizery te podpisać zgodnie z kategoriami: ogród, sport, zabawki, itp. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnego bałaganu.

Grupa Tipmedia
Podziel się: