Czwartek, 20.06.2019

Wynajem samochodu – krótko czy długoterminowy?

  • 10.10.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Wynajem samochodu – krótko czy długoterminowy?

Decyzja o wynajęciu samochodu może być spowodowana różnymi potrzebami. Może to być niespodziewana stłuczka i na czas naprawy własnego samochodu, musimy zdecydować się na wynajem innego. Bywa, że osoba nieposiadająca własnego samochodu, nagle na kilka dni musi mieć dostępny własny środek transportu. Mogą to być wakacje zagraniczne. Ważna okoliczność. Albo po prostu chęć przejechania się modelem, o jakim zawsze marzyliśmy. Niezależnie od pobudek, staniemy przed decyzją o długości wynajmu.

Wypożyczenie krótkoterminowe

Na nie najczęściej decydujemy się w nagłych przypadkach. Na szczęście ceny wynajmu samochodów wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych na dobę, więc każdy znajdzie coś na swoją kieszeń.

Krótkoterminowy wynajem z reguły jednak nie niesie za sobą żadnej możliwości ulgi. Nie ma innej możliwości, jak zapłacenie całości kwoty, która będzie przedstawiona w ofercie. Jedyny wyjątek może zdarzyć się wtedy, gdy regularnie wynajmujemy samochód u tej samej firmy i dostaniemy upusty stałego klienta.

Pomimo to, wypożyczenie krótkoterminowe ma jedną główną zaletę, jaką jest wygoda. Nie musimy liczyć na komunikację miejską, sprawdzać połączenia i marznąć na przystankach. Z pewnością wyjdzie także dużo bardziej korzystnie, niż zamawianie taksówki, by woziła nas kilka razy na dzień z miejsca na miejsce.

Krótkoterminowy wynajem dotyczy także wszystkich wyjątkowych okazji jak np. ślub, czy sesja zdjęciowa. Jednak wspomnienia, jakie zostaną na całe życie, po podjechaniu pod kościół wymarzonym samochodem z szoferem są bezcenne.

Wypożyczenie długoterminowe

To wypożyczenie najczęściej tygodniowe lub dłuższe, bardzo popularne na wakacjach. Trudno oczekiwać, że turyści będą jechać kilka dni samochodem, skoro mogą dużo wygodniej i taniej przemieścić się drogą powietrzną. Wynajem samochodu na wakacje daje dużo wolności i często jest opcją cenowo podobną o podróży komunikacją miejską.

Na zachodzie jest to opcja bardzo popularna, nie tylko przez dużą ilość chętnych na tę usługę turystów, ale również wśród mieszkańców. Często jest tak, że potrzebują oni samochodu tylko przez jakiś czas roku, a koszty kupna i utrzymania własnego, są zwyczajnie zbyt duże. Dzieje się tak na przykład w Anglii, gdzie działa popularna firma London escorts. W centrum Londynu jazda samochodem jest nieopłacalna, bo trzeba nosić za wjazd do niego specjalne opłaty za środowisko, więc osoby mieszkające i pracujące w tamtej okolicy nie decydują się na samochody. Jednak w przypadku podróży służbowych, czy wakacji, wynajem jest rzeczą całkowicie normalną.

Zapewne tako zwyczaj prędzej czy później wejdzie także do Polski, gdzie osoby, które mają prawo jazdy, ale nie mogą sobie pozwolić na samochód, lub zwyczajnie nie potrzebują go na co dzień, będą chętnie korzystać z takich usług.

Grupa Tipmedia
Podziel się: