Jak wybrać i gdzie kupić ubezpieczenie podróżne?

  • 13.09.2018, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Jak wybrać i gdzie kupić ubezpieczenie podróżne?
Dobre ubezpieczenie podróżne to niemalże gwarancja spokoju podczas wakacyjnego wyjazdu. Uchroni nas przed finansowymi konsekwencjami wypadku. Żeby jednak tak było, wymagane jest to, by była ona dopasowana do konkretnej sytuacji, na którą składa się cel podróży oraz oczekiwania ubezpieczonego. Jak zatem wybrać odpowiednie ubezpieczenie turystyczne?

Na co zwracać uwagę przy wybieraniu ubezpieczenia turystycznego

Polisa turystyczna, choć zasadniczo nie jest obowiązkowa, to powinna być wykupowana za każdym razem, gdy turyści wybierają się za granicę. Fakt, że w kraju docelowym nie opłacają składek ubezpieczeniowych powoduje, że nie przysługuje im tam bezpłatna opieka medyczna poza podstawowymi świadczeniami, które gwarantuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). W związku z tym, za każde podjęte wobec turysty działania lub procedury medyczne, turysta ten jest zobowiązany zapłacić z własnych środków.

Mając polisę ubezpieczeniową, która pokrywa koszty leczenia podczas pobytu za granicą, można się już o te opłaty nie martwić. Firma ubezpieczeniowa, po otrzymaniu dokumentów medycznych ze szpitala, w którym turysta przebywa, wypłaca pieniądze z odszkodowania na konto ubezpieczonego, a ten, z uzyskanych w ten sposób środków, może opłacić wszystkie wystawione przez szpital lub ratowników faktury.

Ciekawostką niewątpliwie jest fakt, że nie wszędzie też opieka medyczna jest w pełni darmowa, nawet dla osób, które opłacają obowiązkowe składki ubezpieczeniowe. Niektóre kraje zdecydowały się na model partycypacyjny, a to oznacza, że za każdą procedurę medyczną, pacjent i tak musi zapłacić część środków. Turysta, który ma prywatne ubezpieczenie turystyczne, nie musi się tym systemem partycypacyjnym martwić, ponieważ odszkodowanie pokrywa całość kosztów, a nie tylko ich część finansowaną przez dane państwo.

Polisa turystyczna to jednak nie tylko ochrona życia i zdrowia, choć to jest najważniejsze. Dzięki dobrze skonstruowanemu ubezpieczeniu, można również zabezpieczyć swój bagaż na wypadek jego kradzieży czy zgubienia. To bardzo pomocne wsparcie, szczególnie podczas pobytu za granicą. Jeżeli utraci się cały zabrany ze sobą dobytek, wszystkie ubrania i kosmetyki, to ciężko w taki sposób funkcjonować na wakacjach. Mając polisę turystyczną, można sobie utracone rzeczy odkupić i nadal cieszyć się swoim urlopem.

Szczegóły umów dodatkowych, które można dokupić w ramach ubezpieczenia turystycznego warto poznać przed ich wybraniem. Wówczas wiadomo, czego się można po danej polisie spodziewać. Takie ubezpieczenie turystyczne znajdziesz na www.polisaturystyczna.pl. Tam też są opisane wszystkie dostępne umowy dodatkowe, co pomoże w ostatecznym podjęciu decyzji.

Zakup ubezpieczenia turystycznego

Zakup ubezpieczenia turystycznego może być w zasadzie wykonany wszędzie. Nie ma tu żadnych ograniczeń, a wybór sposobu jego nabycia nie wpływa istotnie ani na jego zakres oraz na cenę.

Można skorzystać z najwygodniejszego rozwiązania, czyli wykupienia ubezpieczenia siedząc wygodnie w domu na kanapie lub fotelu. Wystarczy wprowadzić w wyszukiwarce internetowej hasło związane ze zbliżającą się podróżą, np. „Gran Canaria z dzieckiem” (www.polisaturystyczna.pl), by pojawiło się kilka porównywarek ubezpieczeniowych. Taka porównywarka pozwala na szybkie i łatwe wybranie najlepszego ubezpieczenia.

Dane, niezbędne do przygotowania kalkulacji, wprowadza się tylko raz, a wyszukiwarka przegląda swoje zasoby i dopasowuje najbardziej odpowiednią ofertę. Zwykle tych ofert jest kilka, by klient mógł spośród nich wybrać tę, która jemu odpowiada najbardziej. Po porównaniu i przeanalizowaniu wyświetlonych propozycji, wystarczy kliknąć przycisk potwierdzający chęć dokonania zakupu. Na maila zostaną wysłane dokumenty ubezpieczeniowe, a po opłaceniu składki, zostaje przesłana polisa turystyczna, wraz z jej indywidualnym numerem. Należy ją wydrukować i zabrać ze sobą na wyjazd.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: