Wtorek, 18.06.2019

Domek letniskowy, wielorodzinny dom lub apartament – w co można przeobrazić kontener?

  • 29.08.2018, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Domek letniskowy, wielorodzinny dom lub apartament – w co można przeobrazić…
Słysząc „kontener” z pewnością jako pierwszy przychodzi Ci na myśl pojemnik do transportu piasku czy odpadów, wykorzystywany najczęściej na budowie. Zaczynasz zastanawiać się – dom i kontener? A co to ma w ogóle ze sobą wspólnego? Okazuje się, że bardzo dużo. Od niedawna w architekturze budowlanej zaczęły pojawiać się nowe trendy, wnosząc przy tym do niej odrobinę świeżości. Mowa o kontenerach, które mogą stać się domem, o jakim nawet Ci się nie śniło.

Połączenie ze sobą kontenerów pozwala uzyskać powierzchnię liczącą nawet 35 m2, która jest odpowiednikiem dość sporej kawalerki. Taka konstrukcja na życzenie zostaje wyposażona w instalację elektryczną, wodną i kanalizacyjną, otrzymuje bojlery do ogrzewania wody i grzejniki elektryczne. Ciepła woda trafia do kranu w kuchni i łazience, a grzejniki zapewniają ciepło jesienią i zimą. Ten niepozorny obiekt staje się więc miejscem, w którym można zamieszkać. Niektóre konstrukcje z zewnątrz są tak dopracowane, że nie wiedząc z czego zostały wzniesione, nie dałoby się domyślić, że to tylko zwykły kontener.

  1. Kontener dla wymagających

Wbrew powszechnej opinii, w kontenerze wcale nie muszą panować spartańskie warunki. Będąc w posiadaniu nieograniczonych zasobów finansowych można urządzić sobie apartament, który stanie się obiektem zazdrości sąsiadów z okolicy. Dowodem tego może być The Clay House w Indonezji, rezydencja zaprojektowana przez Budi Pradono Architects, wzniesiona wyłącznie z kontenerów (źródło: https://www.digitaltrends.com/home/best-shipping-container-homes/). Obiekt osadzony został na betonowych palach tuż nad zboczem wzgórza, co zapewniło jego mieszkańcom zapierające dech w piersiach widoki. Widząc tak luksusowy dom aż samemu chciałoby się zamieszkać w kontenerze.

  1. Zalety domów z kontenerów

Okazuje się, że wiele argumentów przemawia za tym, by zrezygnować z budowy tradycyjnego domu na rzecz budynku z kontenerów. Po pierwsze, postawienie, zabezpieczenie i urządzenie kontenera to zdecydowanie mniejsze koszta niż zakup mieszkania czy budowa domu. Porównując czas wznoszenia obu obiektów, w przypadku kontenera jest on znacznie krótszy. Do tego dochodzi jeszcze mobilność – w każdej chwili można przenieść dom z kontenerów w inne miejsce.

Kontenery mieszkalne przypadły Ci do gustu i chciałbyś mieć jeden tylko dla siebie? Gotowe projekty kontenerów znajdziesz pod adresem https://www.anga.pl/oferta-sprzedazy/kontenery-mieszkalne/. Każdy z nich możesz dowolnie zmodyfikować, dostosowując go tym samym do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Grupa Tipmedia
Podziel się: