Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

5 zalet outsourcingu prawnego w firmie

  • 21.09.2021 10:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
5 zalet outsourcingu prawnego w firmie

Dla dobrego zarządzania biznesem niezbędne jest przestrzeganie różnych norm prawnych, aby dotyczących m.in. praw pracowników, konsumentów czy zobowiązań podatkowych, Tym samym outsourcing działu prawnego firmy, jak prawnik online staje się ważną strategią. Dzięki niemu menedżerowie tworzą partnerstwo z godnym zaufania biurem, przez co mogą obsłużyć część swojego zapotrzebowania prawnego lub nawet całość. Mając to na uwadze, przygotowaliśmy ten artykuł wyjaśniający główne wątpliwości dotyczące outsourcingu prawnego w firmie.

Jak działa outsourcing prawny firmy?

Myśląc o outsourcingu prawnym, wiele osób uważa, że ​​dzieje się to tylko poprzez zatrudnienie kancelarii prawnej, bez posiadania wewnętrznych prawników. Jednak nawet jeśli taka praktyka jest możliwa, jest ona również wskazana, gdy menedżerowie utrzymują sektor wewnętrzny. W tym przypadku prawnik pracujący w firmie odpowiada za centralizację informacji i kontakt z zakontraktowanym biurem i prawnikiem online. W zamian otrzymasz wszelkie niezbędne wsparcie, takie jak pomoc specjalistów wyspecjalizowanych w różnych dziedzinach w rozwiązywaniu wątpliwości i pomocy w procesach.

Jakie są zalety outsourcingu prawnego w firmie?

Outsourcing prawny zapewnia firmom szeroką i kompletną obsługę, oferując ważne rozwiązania usprawniające negocjacje i kontrakty, a także zapobiegające konfliktom i procesom sądowym. Najważniejsze zalety outsourcingu prawnego w firmie to:

Wykwalifikowany zespół

Kancelarie świadczące usługi dla przedsiębiorców specjalizują się w różnych dziedzinach niezbędnych do prowadzenia działalności gospodarczej. W ten sposób outsourcing prawny zwiększa obszary usług i zapewnia większe bezpieczeństwo podejmowania decyzji biznesowych.

Gospodarka

W różnych dziedzinach prawa firma będzie musiała zatrudnić kilku prawników wewnętrznych, aby zapewnić pełne wsparcie. Zwiększa to jednak koszty pracy. Dzięki outsourcingowi prawnik wewnętrzny otrzymuje wsparcie w prowadzeniu spraw z różnych dziedzin prawa. Jeśli nie ma wewnętrznego prawnika, całość obowiązków przejmie firma w outsourcingu.

Zwinna wymiana prawników

W tradycyjnych modelach pracowniczych, gdy zdarzają się nieobecności spowodowane problemami zdrowotnymi, urlopami, a nawet zwolnieniami, firma musi dokonać tymczasowej korekty lub nawet nowego procesu rekrutacji, co zwykle zajmuje trochę czasu. W przypadku modelu outsourcingowego tak się nie dzieje. Wymiany można dokonać szybko, bez zakłócania procesu.

Redukcja kosztów

Utrzymanie wewnętrznego działu prawnego zakłada zatrudnienie kilku prawników, stworzenie odpowiedniej przestrzeni fizycznej oraz inwestowanie w technologię i zarządzanie prawne. Gdy firma wynajmuje biuro specjalizujące się w obsłudze prawnej, te strukturalne potrzeby znikają. Wystarczy, aby firma zarządzała umową i otrzymywała wszelkie wskazówki od usługodawców.

Wsparcie online

Jednym z problemów, jeśli chodzi o outsourcing działu prawnego, jest sposób wykonania usługi. Jeśli zespół nie pracuje w fizycznej przestrzeni firmy i spełnia inne wymagania, normalne jest pytanie, w jaki sposób będzie w stanie sprostać potrzebom biznesu. W takim przypadku przygotowane biuro ma alternatywy, aby zapewnić najlepszą możliwą obsługę, z dostępnością zróżnicowanych środków komunikacji i wsparcia online, aby w razie potrzeby usprawnić popyt.

Wybierz outsourcing prawny w swojej firmie

Aby wykorzystać wszystkie zalety outsourcingu działu prawnego firmy, poszukaj biur wyspecjalizowanych w usługach biznesowych, które zapewnią kompleksowe doradztwo, z poradami, prawem zapobiegawczym, poradnictwem prawnym i kontynuacją postępowań sądowych.


 

Materiał zewnętrzny