Wtorek, 18.06.2019

Wyprawka dla ucznia – o czym należy pamiętać?

  • 24.08.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Wyprawka dla ucznia – o czym należy pamiętać?
Wielki krokami zbliża się koniec lata a wraz z nim, dla większości rodziców, gorący okres wydatkowy. Ostatnie dni sierpnia to czas, w którym gorączkowo liczymy pieniądze, by zaopatrzyć nasze dzieci we wszystko to, czego będą potrzebowały w nowym roku szkolnym.

Planując idealną wyprawkę dla ucznia, musimy pomyśleć o kilku najważniejszych zakupach. Jak najlepiej przygotować się do nowego roku szkolnego? Czego potrzebuje każdy uczeń?

Książki

Pierwsza i najważniejsza kwestia – podręczniki. Każde dziecko, idąc do szkoły, musi mieć zestaw książek do każdego przedmiotu. To zwykle największy wydatek, któremu muszą sprostać rodzice. Ich koszt dochodzi nawet do kilkuset złotych! W niektórych szkołach na szczęście funkcjonuje system przekazywania podręczników młodszym kolegom i koleżankom, dobrym pomysłem jest też zainwestowanie w takie, które był już używane ale wciąż są w dobrym stanie.

Plecak

Kolejna rzecz, bez której nie obejdzie się żaden uczeń. Plecak to podstawa – ma być stabilny, zrobiony z dobrych materiałów i służyć dziecku. Najlepiej nie jeden rok, a znacznie dłużej.

Zdecydowanie rozsądniej zdecydować się właśnie na plecak, niż torbę, która obciąża malca tylko jednostronnie i, co za tym idzie, może wywoływać wady postawy i ból kręgosłupa.

Tym bardziej, że uczniowie wciąż muszą nosić ze sobą zdecydowanie zbyt dużo. Zawartość tornistra potrafi ważyć nawet kilkanaście kilogramów! Dlatego dobrze będzie namówić malca na plecak na kółkach. To najbezpieczniejsze i najwygodniejsze rozwiązanie.

Zeszyty, bloki, długopisy

Nie mniej ważne w kompletowaniu solidnej wyprawki dla ucznia, jest zagwarantowanie mu dobrej jakości zeszytów i długopisu czy też pióra. To szczególnie istotne w przypadku maluchów, które dopiero uczą się pisać. Warto, żeby wyrobiły sobie odpowiednie odruchy, żeby to, czym będą kreślić pierwsze literki, dobrze leżało im w dłoni.

Zeszyty powinny być dopasowane do konkretnych przedmiotów. W zależności od tego, do której klasy idzie nasze dziecko, będą to gładkie kartki, trzy linie lub dwie. Podobnie jest z blokami – kolorowe, lub białe strony na cienkim lub grubym papierze. Najlepiej poczekać z ich kupnem i najpierw skonsultować się z wychowawcą. Tak, by niepotrzebnie nie wydać pieniędzy.

Ubrania

Początek roku szkolnego to też okazja do zaopatrzenia pociechy w nowe ubrania. Maluchy, jak wiadomo, rosną w zastraszającym tempie i najpewniej to, co kupiliśmy rok temu, jest już zdecydowanie zbyt małe.

Każde dziecko będzie potrzebowało stroju na wf, wygodnych butów do ćwiczeń i takich, do chodzenia na co dzień. Do tego spodnie, koszulki, bluzy… Jest tego naprawdę sporo. Zestaw ubrań to jeden z największych kosztów rodzicielskich.

Skąd na to brać?

Takie zakupy bywają problematyczne. Po wakacjach, które przecież też wiążą się z większymi wydatkami, nasze portfele często świecą pustkami. Ci bardziej przewidujący  potrafią odpowiednio wcześniej zaplanować budżet i w razie kryzysowej sytuacji świetnie sobie poradzić. Niestety, większość nie ma takiej łatwości w planowaniu. I ci w nagłych wypadkach radzą sobie gorzej.

Większe sumy możemy uzbierać na kilka sposobów. Jednym z popularniejszych jest pożyczka czy kredyt gotówkowy, który pozwoli pokryć bieżące potrzeby bez uszczerbku na domowym budżecie. Tutaj dobrym rozwiązaniem może być pożyczka online. Taka, która gwarantuje nam przelew na konto bez wychodzenia z domu i pozwala oszczędzić czas!

Grupa Tipmedia
Podziel się: