Wtorek, 18.06.2019

Jak kupić samochód za pieniądze banku

  • 22.08.2018, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Jak kupić samochód za pieniądze banku
Jeśli zachodzi konieczność wymiany lub kupna samochodu, a na koncie nie mamy wystarczających środków, na ogół rozglądamy się za kredytem. To rzecz zupełnie zrozumiała, ale już na wstępie warto sobie uświadomić, że samochód kupiony na kredyt to po prostu samochód znacznie droższy. Finansowanie jego zakupu kredytem lub pożyczką ma sens wtedy, gdy o nabyciu pojazdu decyduje nie zachcianka i nawet nie chęć czy potrzeba, ale konieczność.

Na kredyt, gdy to konieczność

Może to być konieczność wynikająca choćby z przyczyn zawodowych. Trudno sobie wyobrazić np. montera anten satelitarnych czy hydraulika dojeżdżającego do klientów tramwajami i autobusami. Samochód w takich rękach zarabia na siebie w pewnym sensie, nie ma więc niczego niewłaściwego w kupieniu go na kredyt. Podobnie może być w sytuacji, gdy np. ktoś z najbliższych poważnie zachorował lub uległ wypadkowi, ma ograniczoną zdolność poruszania się, a trzeba go dowozić na badania, rehabilitację itp.

Jeżeli jednak takie okoliczności nie zachodzą, to o wiele roztropniejszym rozwiązaniem będzie oszczędzanie i uzbieranie na samochód: wtedy i tylko wtedy jego koszt będzie równy jego cenie, nie powiększą go odsetki, opłaty manipulacyjne, ubezpieczenia i rozmaite inne koszty naliczone przez bank.

Porównaj kredyty i wybierz najlepszy

Kto zdecyduje się kupować auto na kredyt, temu w wyborze pomóc może porównywarka kredytów samochodowych. Można w niej znaleźć rozmaite oferty banków, przy czym wzrok internauty pada od razu na RRSO, a powinien także na podawany przy każdej ofercie koszt kredytu oraz wysokość miesięcznej raty. Warto zarazem pamiętać, że o ile kredyt samochodowy jest na ogół tańszy od gotówkowego, to wiąże się z wieloma formalnościami. Zabezpieczeniem takiego kredytu jest sam pojazd, którego bank jest współwłaścicielem. Kierowca może zostać na przykład zobowiązany do zawarcia ubezpieczenia AC z cesją na bank, choć sam pewnie by się na AC nie zdecydował.

Alternatywą jest więc kredyt gotówkowy, a więc pożyczka bankowa na dowolny cel. Banku nie interesuje, na co pożyczone pieniądze oddamy. Taki kredyt jest przeważnie nieco droższy, ale pożyczkobiorca staje się wyłącznym właścicielem kupionego auta i bankowi nic do tego. Porównywarka kredytów gotówkowych z www.lowcakredytow.pl może pomóc w znalezieniu najdogodniejszej pożyczki. 

Jeszcze jeden sposób

Jest jeszcze pewien trick, który mogą zastosować osoby mające już jakieś kredyty. Mogą sięgnąć po kredyt konsolidacyjny, w którym oprócz spłaty np. karty kredytowej lub debetu w koncie otrzymują od banku gotówkę na dowolny cel. Kredyty konsolidacyjne są oprocentowane niżej niż gotówkowe i samochodowe, więc kto skrupulatnie policzy, ten być może wyjdzie na swoje tą drogą.

Grupa Tipmedia
Podziel się: