Paczka do Francji - najważniejsze informacje

  • 30.07.2021, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Paczka do Francji - najważniejsze informacje
Przesyłki na linii Polska - Francja wysyłane są w wielu celach. To paczki zarówno prywatne do rodziny i znajomych jak i te służbowe - z ważnymi dokumentami czy towarami na paletach. Chcesz, by Twoja paczka do Francji szybko dotarła do odbiorcy? Chcesz wiedzieć, ile kosztuje taka usługa i jak długo trwa proces doręczenia? Przeczytaj artykuł z najważniejszymi informacjami dotyczącymi pakunków do Francji!

 

Ile kosztuje paczka do Francji?

Krótka odpowiedź na to pytanie może brzmieć - to zależy. A czynników na to wpływających jest wiele. Decyduje o tym sama waga pakunku oraz jej wymiary, a dodatkowo fakt czy paczka jest standardowych kształtów. Znaczenie ma także fakt, czy paczka do Francji wymaga transportu drogą lotnicza, czy drogową. Dodatkowe opcje także mogą wpłynąć na cenę. Mowa tutaj chociażby o ubezpieczeniu zawartości pakunku, a także nadaniu jej priorytetu. Jeśli przesyłka ma miano ekspresowej i musi dotrzeć na miejscu w jeden dzień - ostateczna cena może wzrosnąć. 

Czego nie można przewozić w paczce do Francji?

Zanim paczka do Francji będzie mogła ruszyć w drogę, koniecznie musisz zweryfikować jedną, istotną rzecz. Czy towar, który chcesz przekazać dalej, może legalnie przekroczyć granicę? Zawsze zweryfikuj, jak wygląda lista zakazanych przez danego przewoźnika produktów, których przesłanie jest ograniczone lub niemożliwe. Ponadto koniecznie skontroluj jakie rzeczy absolutnie nie mogą przekroczyć granicy francuskiej. Obecnie na takiej liście znaleźć można między innymi suszone owoce i warzywa, jajka oraz produkty pochodne czy lekarstwa i produkty zwierzęce.

Paczka do Francji - ile to trwa?

Dostarczenie przesyłki do Francji zależne jest od sposobu, w jakim jest transportowana. Ma ona do pokonania z reguły minimum ponad 1300 kilometrów i może to wydarzyć się z pomocą samolotów lub samochodów. Z reguły jednak paczka do Francji dociera w ciągu jednego lub dwóch dni roboczych.

Jak przygotować paczkę do Francji?

Przygotowując paczkę do Francji, koniecznie zabezpiecz jej zawartość. Możesz do tego użyć folii bąbelkowej lub fragmentów gazet, materiałów czy szarego papieru. Na zewnątrz zadbaj o szczelne wykorzystanie taśmy do pakowania, a całość dla pewności możesz owinąć folią stretch. Odpowiednio przygotowana przesyłka bezpiecznie dotrze do odbiorcy!


 

Chcesz, aby Twoja paczka do Francji dotarła bez większych komplikacji? Skorzystaj z usług sprawdzonego przewoźnika, odpowiednio przygotuj sam pakunek, nadaj ją zgodnie z obowiązującymi zasadami i spokojnie oczekuj na doręczenie!

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: