Wtorek, 18.06.2019

Przenośny agregat prądotwórczy – zalety urządzenia

  • 21.08.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Przenośny agregat prądotwórczy – zalety urządzenia
Zastanawiając się nad zakupem przenośnego agregatu prądotwórczego, przede wszystkim powinniśmy zapoznać się z jego rodzajami oraz funkcjami, jakie mogą pełnić, oraz w jakich warunkach być stosowane. Poszczególne modele różnią się od siebie również tym, do jakiego sprzętu są one przeznaczone. Poznaj rodzaje przenośnych agregatów prądotwórczych i wybierz model idealny dla siebie lub Twojej firmy.

Rodzaje agregatów prądotwórczych

Biorąc na warsztat podstawowy podział agregatów prądotwórczych, możemy podzielić je na jednofazowe i trójfazowe. Każde z nich wyróżnia się innym zastosowaniem, choć podstawy pracy pozostają niezmienione — zapewniają one dostęp do prądu w miejscach, gdzie on nie występują lub też stanowią awaryjne źródło zasilania w przypadku wystąpienia przerwy, lub awarii. Dostępne modele doskonale sprawdzą się nie tylko do domu, ale także na placu budowy, a nawet w rolnictwie. Czym różnią się wspomniane wyżej rodzaje. Odpowiedź jest bardzo prosta. Agregaty prądotwórcze jednofazowe dedykowane są do klasycznych urządzeń zasilanych elektrycznie, które nie mają szczególnych wymagań, jeżeli chodzi o dostarczany prąd. Modele trójfazowe dedykowane są natomiast do podłączenia sprzętu tzw. wrażliwego, czyli takiego, który jest wrażliwy na skoki napięcia. Ten rodzaj agregatu dodatkowo jest wyposażony w zabezpieczenia przed przepięciami, co skutecznie chroni podłączony sprzęt przed powstaniem jakichkolwiek uszkodzeń.

Przenośny agregat prądotwórczy czy stacjonarny

Zastanawiasz się, czy kupić agregat prądotwórczy stacjonarny, czy przenośny. W podjęciu decyzji pomogą za pewne właściwości obydwu tych modeli. Urządzenia stacjonarne są szczególnie polecane w tych miejscach, w których na stałe nie ma dostępu do żadnego źródła zasilania. Są nimi nie tylko ogródki działkowe, ale także place budowy. Ze względu na to, że mają one pracować non stop, ich parametry są dużo wyższe, co ma swoje odzwierciedlenie również w cenie. Przenośne agregaty prądotwórcze - sprawdź tutaj - doskonale sprawdzają się jako awaryjne źródło zasilania, zajmują zdecydowanie mniej miejsca oraz są tańsze. Urządzenia te są chętnie wybierane przez klientów indywidualnych, gdyż znajdują swoje zastosowanie na biwakach oraz mogą być użyte także w domu w przypadku zaistnienia przerwy w dostawie prądu.

Wybierz model na miarę potrzeb

Wybierając agregat, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na wytwarzaną przez niego moc. Dla prawidłowej pracy urządzenia zaleca się, aby była ona o 30% wyższa niż potrzeba. Dzięki temu agregat będzie pracował długo i sprawnie oraz w pełni spełni nasze oczekiwania.

Grupa Tipmedia
Podziel się: