Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Aktywne krzesła: czy swój fenomen zawdzięczają funkcjonalności?

W dobie coraz powszechniejszego stawiania na rozwojowe, przyjazne i aktywne biuro nie sposób pominąć kwestii odpowiedniego dobrania mebli. Odpowiedniego, czyli spełniającego wymogi aranżacyjne i praktyczne nie tylko ze strony pracowników, ale i klientów. Pracodawcy coraz częściej zwracają uwagę na komfort pracy u swoich podwładnych, ponieważ są świadomi tego, jak wpływa on na ich wydajność. A skoro można ją zwiększyć za pomocą właściwie dopasowanych mebli, to czemu tego nie zrobić?
  • 21.10.2020 14:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Aktywne krzesła: czy swój fenomen zawdzięczają funkcjonalności?



Krzesła inne niż wszystkie

Na czoło współczesnych trendów mebli użytkowych wysuwają się w głównej mierze fotele ergonomiczne. Regulacja siedziska, zagłówków i oparcia to w takich modelach absolutne minimum. Jednak nie mniejszym fenomenem są również aktywne krzesła oferowane na przykład w sklepie https://www.ajprodukty.pl/meble-biurowe/krzesla-biurowe/6205400.wf. Na tle innych wyróżnia je niebanalny kształt, często na pierwszy rzut oka w ogóle nieprzypominający tradycyjnych krzeseł lub foteli. Jednak prawdziwym atutem jest ich zbawienne działanie na ciało: aktywne krzesła wymuszają na siedzącym przyjmowanie pozycji nie tylko optymalnych dla kręgosłupa, ale też na swój sposób „nowych”. Czyli takich, które pomagają zastanemu, zmęczonemu przyjmowaniem jednej postawy ciału na nutkę świeżości i zaktywizowaniu do działania nieco innych partii mięśniowych.

Polecane w każdym biurze

Aktywne krzesła to zupełne novum na rynku, ale już zdobyły uznanie ekspertów z zakresu ergonomii oraz zarządzania biurem. Same w sobie stanowią ciekawą i czasem zabawną alternatywę dla klasyki – foteli ze skórzanym obiciem, drewnianych krzeseł z podłokietnikami – ale są też atrakcyjnym sposobem na rozluźnienie atmosfery w biurze. Pracodawcy stawiający na wygodę i lubiący zaskakiwać swoich pracowników mogą zwrócić uwagę na specyficzny typ takiego krzesła: stołek balansujący na bazie piłki do pilatesu. Jego działanie jest bajecznie proste, a skutki wręcz natychmiastowe. Ciało automatycznie przyjmuje prawidłową postawę, kręgosłup się nie męczy, a biodra nie wołają o natychmiastowy urlop. Ze względu na swój praktyczny i wizualny uniwersalizm aktywne meble doskonale sprawdzą się w każdym biurze i w większości przestrzeni firmowych. Nie są co prawda polecane dla klientów, dla których mogą być ogromnym zaskoczeniem, ale na pewno będą docenione przez pracowników.

Wpływ aktywnych krzeseł na pracownika

Regularne korzystanie z aktywnych krzeseł ma działanie dwutorowe. Z jednej strony wpływa w pewnym stopniu na psychikę pracownika: pozytywniej nastraja go do pracy, ma działanie relaksujące, pomaga się odprężyć poprzez prowadzenie jakiejś zmiany do nudnego biura. Z drugiej natomiast nie można zapomnieć o ich działaniu na zdrowie użytkowników. Aktywne krzesła to bowiem modele w pełni ergonomiczne. Odciążają więc kręgosłup, wymuszając przyjmowanie zdrowej postawy podczas siedzenia. Mają bezpośredni wpływ na poprawę krążenia w ciele, zwłaszcza zaś w nogach oraz biorą czynny udział we wzmacnianiu mięśni i szkieletu szczególnie na odcinku lędźwiowym i krzyżowym

Materiał Partnera