Wtorek, 18.06.2019

Środki do pielęgnacji obuwia, które powinien mieć w swojej szufladzie każdy mężczyzna

  • 09.03.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Środki do pielęgnacji obuwia, które powinien mieć w swojej szufladzie…
Zakup eleganckiego obuwia to jedynie początek. Aby zawsze móc cieszyć się estetyczną parą butów, trzeba niemal każdego dnia o nie dbać. Służą do tego powszechnie dostępne na rynku środki. Chcąc jednak wyposażyć się w impregnaty i kosmetyki do obuwia najlepszej jakości, możemy być zmuszeni skierować się do sklepów wysyłkowych. Tam bowiem czeka na nas największy wybór, jeśli chodzi o cenę oraz rodzaj preparatu.

Dezodoranty – odświeżacze do obuwia

Jest to środek do pielęgnacji obuwia, który daje poczucie komfortu każdego dnia. Stosowanie dezodorantu do butów pozwala zneutralizować przykre zapachy, które bywają nieuniknione, jeśli zmuszeni jesteśmy nosić buty większą część dnia. Higiena wewnątrz obuwia jest niezwykle ważna – środki w formie odświeżaczy do butów pozwalają utrzymać ją w bardzo szybki i wygodny sposób. Dezodorant do obuwia działa także bakteriobójczo i grzybobójczo.

Większość rynkowych dezodorantów do obuwia ma postać sprayu w opakowaniu 100 – 400 ml z rozpylaczem. Jego trwałość ocenia się na 48 godzin od momentu spryskania wnętrza buta. Końcówka odświeżacza jest skonstruowana w taki sposób, aby podczas rozpylania, środek nanoszony był zarówno na przód, jak i na tył buta. W sklepach wysyłkowych cena dezodorantu do obuwia wynosi średnio 10-20 zł (w zależności od pojemności).

 

 

Rozciągacze do obuwia

Rozciągacz do obuwia jest środkiem, który ciężko zakwalifikować do konkretnej grupy kosmetyków. Można uznać, że decyduje on o komforcie noszonych butów. Jak to działa? Otóż rozciągacz do butów jest środkiem chemicznym, którego zadaniem jest zmiękczyć powierzchnię buta. Z całą pewnością wielu z nas spotkało się w życiu z problemem zbyt ciasnych butów (zwłaszcza nowego obuwia – mawia się wówczas, że but się "rozchodzi").

Zasada działania rozciągacza do butów jest dziecinnie prosta. Buty należy dokładnie pokryć środkiem, który rozluźni strukturę skóry. Następnie należy włożyć obuwie i nosić je przez co najmniej pół godziny, aby but dopasował się do rozmiarów i kształtu stopy.

Należy jednak zaznaczyć, że z udziałem rozciągacza do obuwia jesteśmy w stanie poprawić jedynie nieznaczne niedociągnięcia – nie zmienimy wyraźnie rozmiaru buta czy jego fasonu. Bywa, że rozciągacz trzeba zastosować kilkukrotnie, zanim osiągniemy zadowalający efekt. Cena? Powinniśmy znaleźć jakościowy rozciągacz do butów za średnio 20 zł.

Fot. Środki do pielęgnacji i impregnacji obuwia: Gentle-man.pl/118-pielegnacja-i-impregnacja-butow-skorzanych

Farba do obuwia skórzanego

Na samym końcu coś, co dedykowane jest specjalnie dla mężczyzn. To nie stereotyp, a prosty fakt – mężczyźni rzadziej zmieniają obuwie. Być może wynika to z faktu, że są bardziej praktyczni, lub zwyczajnie nie mają tyle czasu na poszukiwanie nowych butów, co płeć piękna. Nosząc jedną parę kilka sezonów, a chcąc nadal cieszyć się świeżym wyglądem, warto zwrócić swoją uwagę w stronę farb do obuwia skórzanego.

Farba do obuwia skórzanego jest specjalnie przygotowanym barwnikiem. Nanosi się go na wcześniej przygotowane buty – muszą być one idealnie wyczyszczone i osuszone. Warunkiem dobrego działania farby do obuwia jest posiadanie pary butów wykonanych ze skóry o powierzchni porowatej. Farbą można zmienić kolor butów z jasnego na ciemny, nie tracąc przy tym naturalnej estetyki, jaka cechuje wyroby ze skóry.

Grupa Tipmedia
Podziel się: