PAN JAN PRÓCHNICKI DOŁĄCZYŁ DO GRONA STULETNICH MIESZKAŃCÓW DZIERŻONIOWA

  • 12.01.2022, 18:06
  • Telewizja Sudecka
PAN JAN PRÓCHNICKI DOŁĄCZYŁ DO GRONA STULETNICH MIESZKAŃCÓW DZIERŻONIOWA
Pan Jan Próchnicki dołączył do grona stuletnich mieszkańców Dzierżoniowa. Przyszedł na świat 12 stycznia 1922 roku, w miejscowości Ruszkowiec, z dzisiejszej perspektywy w zupełnie innym świecie niż ten, w którym dziś żyjemy.

Przeżył II Wojnę Światową, podczas której został wywieziony na roboty do Niemiec. Po powrocie do Polski i zamieszkaniu w Dzierżoniowie przez kilka lat pracował w Diorze, do emerytury był pracownikiem kolei. W 1954 roku ożenił się z Józefą Próchnicką. Ten związek zaowocował córką i wnukiem. Pan Jan jest w dobrej formie, otoczony troskliwą opieką swojej rodziny.

Składamy serdeczne gratulacje i życzymy dużo zdrowia. Panu Janowi, a także Pani Barbarze i Panu Szczepanowi, całej trójce stuletnich mieszkańców Dzierżoniowa.

 

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe