DZIERŻONIOWSCY KRYMINALNI USTALILI DANE SPRAWCY KRADZIEŻY

  • 12.01.2022, 18:01
  • Telewizja Sudecka
 DZIERŻONIOWSCY KRYMINALNI USTALILI DANE SPRAWCY KRADZIEŻY
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie zatrzymali złodzieja, który grasował na terenie powiatu dzierżoniowskiego. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie ośmiu zarzutów.

Od pewnego czasu na terenie powiatu dzierżoniowskiego dochodziło do kradzieży. Pokrzywdzeni składali zawiadomienia i były prowadzone postępowania w tych sprawach. Dochodzeniowcy wykonywali czynności procesowe, natomiast kryminalni zaangażowali się w działania operacyjne. Praca policjantów przyniosła wymierny efekt w postaci ustalenia danych amatora cudzej własności i zatrzymania 21-latka.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie ośmiu zarzutów. Przestępstwa zaistniały w okresie od 26 października do 31 grudnia ubiegłego roku, na terenie Dzierżoniowa i Piławy Górnej. Sprawca dokonywał kradzieży i kradzieży z włamaniem. Jego wiodącą metodą było sprawdzanie czy samochody są otwarte i jeśli były niezabezpieczone to ich plądrowanie. Mężczyzna włamywał się też do piwnic i pomieszczeń gospodarczych. Łączna kwota zrabowanego mienia to ponad 6300 złotych oraz dokumenty i karty płatnicze. Przestępca w przeszłości dokonywał już przestępstw z tej kategorii, więc będzie odpowiadał jako recydywista, a zatem może trafić do więzienia nawet na 15 lat.   

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe