ZAKOŃCZONO MODERNIZACJĘ ŻŁOBKA PUBLICZNEGO W BIELAWIE

  • 02.12.2021, 15:09
  • Telewizja Sudecka
ZAKOŃCZONO MODERNIZACJĘ ŻŁOBKA PUBLICZNEGO W BIELAWIE
30 listopada 2021 r. zakończono kompleksową modernizację Żłobka Publicznego, zlokalizowanego w Bielawie przy ul. Gen. Grota Roweckiego 7.

Dzięki realizacji inwestycji powstały 24 nowe miejsca opieki nad dziećmi w wieku 0-3 lat i w efekcie jest ich obecnie w tej placówce w sumie aż 120.

W ramach zadania gruntownie zmodernizowano wszystkie sale, toalety, szatnie i ciągi komunikacyjne, wymieniono wyposażenie kuchni (w tym wentylację i klimatyzację), wykonano nowy plac zabaw i wózkownię, a także wymieniono wyposażenie i zakupiono nowe zabawki.

Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniósł 900.000 zł, a dofinansowanie z budżetu państwa, w ramach resortowego programu "MALUCH+", wyniósł aż 80 % jego wartości tj. 720.000 zł.

Biorąc pod uwagę fakt, iż w kwietniu 2019 r. przy ul. Ludowej został uruchomiony Żłobek Niepubliczny "Żyrafka", a we wrześniu 2020 r. oddano do użytkowania Żłobek Publiczny nr 2 zlokalizowany przy ul. Wolności 39, należy stwierdzić, iż po zakończeniu przedmiotowej inwestycji w Bielawie jest obecnie dostępnych ponad 300 miejsc dla najmłodszych dzieci.

Ta oferta Gminy jest szczególnie cenna dla rodzin z dziećmi, które już w najbliższym czasie będą zasiedlać lokale mieszkalne wybudowane w Bielawie przez Spółdzielnię Mieszkaniową, prywatnych deweloperów oraz Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Działanie to jest zgodne z celem strategicznym nr 7 "Kompletny system placówek oświatowych oraz budownictwo mieszkaniowe jako oferta Bielawy dla ludzi młodych oraz rodzin z dziećmi", zapisanym w Strategii Rozwoju Bielawy.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (11)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe