UROCZYSTE OTWARCIE PIERWSZEGO ŻŁOBKA GMINNEGO

  • 30.11.2021, 10:12
  • Telewizja Sudecka
UROCZYSTE OTWARCIE PIERWSZEGO ŻŁOBKA GMINNEGO
811 m² powierzchni, kolorowe, jasne, przestrzenne, w pełni wyposażone sale, każda z możliwością wyjścia na zewnątrz, kuchnia, gdzie przygotowywane będą posiłki najwyższej jakości dla 96 dzieci – sztandarowa inwestycja gminy Świdnica – pierwszy Żłobek Gminny został dzisiaj uroczyście otwarty!

Zebrani goście zwiedzili nowo powstały obiekt nie szczędząc słów podziwu i gratulacji. Nie zabrakło także długiej listy podziękowań dla osób, które przyczyniły się do jego powstania, a także prezentów, złożonych na ręce dyrektor placówki - Ewy Wasileni. Wydarzenie uświetniły występy artystyczne podopiecznych Żłobka oraz Przedszkola "Bajkowa Dolnika" w Pszennie.

Jeśli spojrzeć w przeszłość, większość naszych sztandarowych inwestycji to takie, których budowę podejmujemy się z myślą o dzieciach. Ten Żłobek to spełnienie naszych marzeń. Cieszy tym bardziej, że powstał dla naszych najmłodszych mieszkańców oraz po to, by ich rodzice mogli powrócić na rynek pracy. Jestem ogromnie dumna i wiem, że nic nie mogłoby się wydarzyć, gdyby nie ludzie odpowiedzialni za projekt, budowę, nadzór, dekorację. Bardzo wam dziękuję! – mówiła wójt gminy Świdnica, Teresa Mazurek.

Przypomnijmy: Po upływie roku od rozpoczęcia pierwszych prac ziemnych (grudzień 2020 r.) możemy dziś podziwiać nowoczesny obiekt żłobkowo-przedszkolny w Pszennie o łącznej powierzchni użytkowej 1548 m² Inwestycja została podzielona na 2 etapy. W pierwszym powstał żłobek, a w drugim dwa oddziały przedszkolne liczące po 25 dzieci. Choć termin oddania drugiego etapu mija dopiero w pierwszej połowie 2022 r. to cały obiekt jest już gotowy do użytku. Zgodnie z zapisami Wieloletniej Prognozy Finansowej, na budowę nowej placówki w latach 2020-2022 przewidziano w budżecie gminy Świdnica dofinansowanie z następujących programów.

Żłobek gminny:
3 168 000,00 zł w ramach Resortowego Programu Rozwoju Instytucji Opieki nad Dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+” 2021;
1 302 000,00 z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Przedszkole:
1 163 757,00 zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Łączny koszt budowy wraz z wyposażeniem wyniesie 12,2 mln zł.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (27)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe