ZESPÓŁ Z DOLNEGO ŚLĄSKA NA ŚWIATOWEJ SCENIE

  • 22.11.2021, 17:43
  • Telewizja Sudecka
ZESPÓŁ Z DOLNEGO ŚLĄSKA NA ŚWIATOWEJ SCENIE
Wrocławski zespół KOSY wystąpił w Porto podczas największego spotkania world music. Targi muzyczne WOMEX 2021 - Porto odbyły się po raz 27, ściągając do Portugalii najbardziej interesujące zespoły folkowe na świecie. Spośród 2,5 tysięcy zgłoszeń to właśnie KOSY, jako jedyne reprezentantki Polski, zostały zaproszone do udziału w tegorocznym showcase.

 

Wrocławski kobiecy kwartet w składzie: Kasia Pakosa, Aleksandra Gronowska, Katarzyna Szetela-Pękosz i Anastazja Sosnowska wykonał pieśni ludowe z regionu Dolnego Śląska w autorskich aranżacjach, zdobywając uznanie publiczności, krytyków oraz producentów muzycznych. Wrocławianki olśniły międzynarodowe jury, które doceniło w muzyce zespołu świeżość oraz nowoczesną interpretację pieśni mieszkańców przybyłych z różnych regionów Polski i Europy na tereny Dolnego Śląska po II wojnie światowej. Dzięki artystkom ludowa muzyka Dolnego Śląska spotkała się z dużym zainteresowaniem budując pomost między tym, co tradycyjne a współczesne. Na całym świecie pieśni ludowe trafiają do głównego nurtu muzycznego. KOSY są zespołem, który wpisuje się w ten trend.

 

 

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe