PODPISANO UMOWĘ Z ARESZTEM ŚLEDCZYM W DZIERŻONIOWIE

  • 22.11.2021, 09:14
  • Telewizja Sudecka
PODPISANO UMOWĘ Z ARESZTEM ŚLEDCZYM W DZIERŻONIOWIE
18 listopada w Starostwie Powiatowym w Dzierżoniowie odbyło się spotkanie, w którym wzięli udział między innymi: starosta dzierżoniowski Grzegorz Kosowski, wicestarosta Andrzej Bolisęga, zastępca burmistrza Dzierżoniowa Dorota Pieszczuch oraz dyrektor Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie podpułkownik Marek Geciów.

Podczas spotkania podpisano porozumienie o współpracy przy realizacji działań resocjalizacyjnych i kulturalno- oświatowych w Oddziale Zewnętrznym w Piławie Dolnej, w ramach programu „Ekosystem”.
Dokument został podpisany przez przedstawicieli powiatu, miasta Dzierżoniowa, a także Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie. Warto dodać, że współpraca pomiędzy samorządami a Aresztem Śledczym funkcjonuje z powodzeniem od lat w wielu dziedzinach. Teraz została ona jednak oficjalnie sformalizowana.

Celem porozumienia jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, stanu ochrony środowiska powiatu dzierżoniowskiego oraz stworzenie systemu monitorowania, planowania i koordynacji działań w zakresie bezpieczeństwa.

Sygnatariusze porozumienia będą również współdziałać na rzecz udoskonalania procesu resocjalizacji wśród skazanych odbywających karę pozbawienia wolności w Oddziale Zewnętrznym w Piławie Dolnej Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie.

Na podstawie podpisanego dokumentu osadzeni będą podejmować prace związane między innymi z segregacją odpadów oraz ochroną środowiska naturalnego na terenie Dzierżoniowa. Oprócz tego będą oni zaangażowani w wykonywanie innych zadań z obszaru bezpieczeństwa oraz ochrony środowiska na rzecz lokalnej społeczności.

Porozumienie będzie obowiązywać do końca 2022 roku. Ze strony Powiatu Dzierżoniowskiego zadania wynikające z dokumentu będzie koordynował Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
..
.. 22.11.2021, 11:37
A może zacząć od sortowania śmieci w jednostkach?

Pozostałe