POSTĘPUJĄ PRACE PRZY REMONCIE DZIERŻONIOWSKIEGO STADIONU

  • 19.10.2021, 11:09
  • Telewizja Sudecka
POSTĘPUJĄ PRACE PRZY REMONCIE DZIERŻONIOWSKIEGO STADIONU Osir Dzierżoniów
Wieżyczka spikerska na dzierżoniowskim stadionie miejskim to już historia. Zobaczcie jak postępują prace modernizacyjne na stadionie Lechii Dzierżoniów.

Długo wyczekiwana inwestycja, nie tylko przez piłkarzy i kibiców, wreszcie weszła w etap realizacji. Dzierżoniowski stadion miejski został przekazany jako plac budowy. Modernizacja obiektu zakończy się wiosną 2023 roku. 

Stadion Lechii Dzierżoniów stał się oficjalnie placem budowy. Nie dotyczy to na razie samej płyty boiska. Jeszcze do końca tej rundy Lechia będzie mogła rozgrywać mecze na swoim boisku, jednak bez udziału publiczności. Trybuny są już bowiem placem budowy.

Modernizacja stadionu będzie trwała 1,5 roku i obejmie całkowitą wymianę murawy, odwodnienie, montaż systemu zraszaczy, modernizację trybun, montaż nowoczesnych, wygodnych i bezpiecznych siedzisk, budowę częściowego zadaszenia trybun, modernizację pomieszczenia spikera, oświetlenie całego boiska. W ramach inwestycji miasta powstaną także nowe parkingi, ciągi komunikacyjne, ale też nasadzenia zieleni. 

- To będzie nowoczesny obiekt, który będzie wizytówką naszego miasta – zapowiada Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa.

Modernizacja ma potrwać do wiosny 2023 roku. Wówczas stadion Lechii Dzierżoniów będzie obiektem przyjazny dla sportowców, ale również dla kibiców.
Po przeprowadzeniu procedury przetargowej koszt realizacji inwestycji wyniesie 12 milionów złotych. Inicjatywę modernizacji stadionu wspierał wicewojewoda dolnośląski Jarosław Kresa. Dzięki temu kwota 4 milionów złotych dofinansowania ma trafić na ten cel za pośrednictwem Ministerstwa Sportu z rządowego funduszu inwestycji lokalnych.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe