PRZYGOTOWANIA DO PRZEBUDOWY KILIŃSKIEGO W DZIERŻONIOWIE

  • 19.10.2021, 11:00
  • Telewizja Sudecka
PRZYGOTOWANIA DO PRZEBUDOWY KILIŃSKIEGO W DZIERŻONIOWIE
Są pieniądze, to najważniejsze. I po stronie właściciela drogi, czyli samorządu województwa, i w kasie miasta - zapewnia burmistrz Dariusz Kucharski. Inwestycja ruszy za kilka miesięcy.

Dzięki informacji przekazanej przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei wiemy, że pieniądze na remont odcinka od torów kolejowych do ronda na drodze Dzierżoniów-Pieszyce zostaną ujęte w przyszłorocznym budżecie województwa. To połowa kosztów. Drugą połowę zapewni Dzierżoniów.

To ostatni już odcinek drogi wojewódzkiej wymagający remontu. Będzie to jednak trudna i czasochłonna inwestycja. Powodem jest „kumulacja” sieci przebiegających pod tą drogą. Wszystkie zostaną wymienione na nowe, aby przez następne kilkanaście lat nie było konieczności ingerencji w nową nawierzchnię. Sporym wyzwaniem technologicznym będzie też kwestia odwodnienia tego odcinka drogi.

Przebudowa drogi to jedno. Zmieni się jednak także cała infrastruktura drogowa, tj. chodniki, oświetlenie i aranżacja zieleni.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe