KARTA BIELAWIANINA SZANSĄ NA POPRAWĘ SYTUACJI DEMOGRAFICZNEJ BIELAWY

  • 14.10.2021, 09:17
  • Telewizja Sudecka
KARTA BIELAWIANINA SZANSĄ NA POPRAWĘ SYTUACJI DEMOGRAFICZNEJ BIELAWY
Jak wynika ze statystyk prowadzonych przez bielawski Urząd Miejski, w ostatnich 5 latach, pogłębił się regres demograficzny w naszym mieście. W tym czasie liczba mieszkańców Bielawy zmniejszyła się o prawie 1.000.

Procesy te są niestety konsekwencją upadku przemysłu włókienniczego, który przez ponad 200 lat był siłą napędową rozwoju miasta, w tym także demograficznego.

Dlatego też, od początku bieżącej kadencji, bielawski samorząd podejmuje działania, aby zatrzymać te negatywne trendy. Na przestrzeni ostatnich 3 lat ruszył, na niespotykaną dotychczas skalę, proces budownictwa mieszkaniowego. W tym czasie oddanych zostało do użytkowania ponad 250 mieszkań w budynkach wielorodzinnych, a kolejne ponad 100 lokali mieszkalnych powstaje w zabudowie szeregowej i wolnostojącej.

Równolegle Gmina realizuje i wspiera inwestycje, które mają przyczynić się do wzbogacenia infrastruktury społecznej, edukacyjnej, gospodarczej i transportowej.

Kolejnym pomysłem na poprawę sytuacji demograficznej Bielawy jest uruchomienie programu lojalnościowego pn. KARTA BIELAWIANINA. Posiadacz karty będzie mógł korzystać z szeregu ulg i preferencji na usługi oferowane przez gminne jednostki organizacyjne.

Warunkiem uzyskania bonusów będzie rozliczanie podatku PIT ze wskazaniem Gminy Bielawa jako miejsca zamieszkania. Takie rozwiązanie powinno przyczynić się poprawy statystyk meldunkowych, a także spowodować wzrost dochodów do budżetu Gminy, gdyż ok. 40 % płaconych przez Polaków podatków wraca do budżetu samorządu, w którym oni zamieszkują.

W związku z powyższym, 13.X.2021 r., do Biura Rady Miejskiej w Bielawie, złożony został projekt uchwały w sprawie przyjęcia programu pn. "KARTA BIELAWIANINA". Jeśli rajcy miejscy podejmą tę uchwałę, wówczas w odrębnych uchwałach, zarządzeniach i regulaminach ustalone zostaną konkretne benefity dla posiadaczy karty.

Zakłada się, iż uruchomienie programu powinno nastąpić od 1.I.2022 r.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bielawka
Bielawka 14.10.2021, 10:26
Władze miasteczek i gmin na Dolnym Śląsku uważają że przyrost naturalny będzie postępował z rozwojem turystyki , że w turystyce mieszkańcy pracę znajdą ? hahaha to śmieszne . Plusem musi być praca czyli firmy i zakłady pracy oczywiście z dobrą płacą i mieszkaniami a nie jakieś śmieciowe i najniższa krajowa . Pewna pani radna z gór Sowich stwierdziła że gminy na tym terenie mogą żyć i utrzymywać się z turystyki . Oczywiście że władza się utrzyma bo z podatków ale nie zwykły mieszkaniec . Ta władza myśli podobnie chyba jak ta z Wiejskiej w Warszawie . Nadal pogłębiajcie kryzys i podnoście podatki , opłaty i ceny a pójdziecie z torbami jak mieszkańcy .
Bielawianin
Bielawianin 14.10.2021, 10:48
Proszę kandydować w najbliższych wyborach i przedstawić swój program na rozwój w regionie :) Każdy mądry w gębie i komentarzu.

Pozostałe