BLISKO 68.000 ZŁ DOTACJI NA WSPARCIE NIEPEŁNOSPRAWNYCH BIELAWIAN

  • 12.10.2021, 10:44
  • Telewizja Sudecka
BLISKO 68.000 ZŁ DOTACJI NA WSPARCIE NIEPEŁNOSPRAWNYCH BIELAWIAN
W III kwartale br. Gmina Bielawa złożyła wniosek o dofinansowanie kolejnych działań związanych z osobami niepełnosprawnymi.

11.X.2021 r. Dolnośląski Oddział Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych opublikował wyniki konkursu ofert w ramach Modułu IV Programu pn. „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”.

W wyniku zakończonej procedury okazało się, że Bielawa otrzyma 67.681 zł dofinansowania na działania skierowane do niepełnosprawnych mieszkańców Gminy. Co ważne dotacja ta stanowić będzie 100,0 % wartości wszystkich wydatków.

Pozyskane środki zostaną przeznaczone m.in. na:

- zorganizowanie 3-dniowej, autokarowej wycieczki do Krakowa i Wadowic

- zorganizowanie paraolimpiady "na wesoło"

- zakup materiałów zabezpieczających przed rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19

Operatorem projektu będzie bielawski Zespół Ośrodków Wsparcia. Zadanie zostanie zrealizowane w IV kwartale 2021 r.

Dodać należy, że działanie to jest zgodne z celem strategicznym nr 8 „Bielawa miastem opiekuńczym, przyjaznym osobom starszym i niepełnosprawnym”.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe