UCZEŃ KLASY 5 B ZE SP W LUTOMI DOLNEJ MISTRZEM POLSKI

Uczeń klasy 5 B Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej, Paweł Gutowski wywalczył w Będzinie Mistrzostwo Polski w walce sportowej semi-hogo , oraz dwa wicemistrzostwa Polski w technikach specjalnych oraz technikach szybkościowych (kategoria kadeci 140 cm).

W dniach od 2 do 3 października odbyły się Mistrzostwa Polski Taekwon-do ITF oraz Mistral Kids CUP – Będzin 2021. Do rywalizacji stanęło blisko 450 zawodników z 39 miast z całej Polski, w tym Świdnicy.

Pierwszego dnia (sobota) świetna dyspozycja świdnickich zawodników pomogła całemu zespołowi Sportowego Klubu Taekwon-do „TIGER” wygrać Klasyfikację Generalną Mistrzostw Polski ITF.

Wyniki świdnickich zawodników:

Zuzanna Klimczak – 1 m. walki light-contact, 3 m. walki semi-contact, 2 m. techniki specjalne

Mikołaj Styczeń – 1 m. walki light-contact, 3 m. walki semi-contact

Paweł Gutowski – 1 m. walki semi-hogo, 2 m. techniki specjalne, 2 m. techniki szybkościowe

Tymon Krzesaj – 2 m. walki semi-hogo, 1 m. techniki szybkościowe

Michalina Smogór – 2 m. walki semi-hogo

Kasandra Głowacka – 3 m. walki light-contact

Wojciech Pławecki – 3 m. walki light-contact

Drugiego dnia zawodów do rywalizacji stanęły młodsze dzieci, które zaczynały swoją sportową przygodę podczas Mistral KIDS CUP. Organizator turnieju zadbał, aby debiut na zawodach dla zawodników i ich rodziców był miłą przygodą i świetnym wyzwaniem. Najmłodsi świdniczanie wywalczyli 4 złote, 6 srebrnych, 2 brązowe medale.

Udany start na ostatnich zawodach to zasługa pracy całego zespołu. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do trenerów, asystentów, a także rodziców.

Paweł to wychowanek klubu Tiger Świdnica, trenowany przez trenera Tomasza Bohuszewicza. Są to kolejne sukcesy sportowe utalentowanego sportowca z gminy Świdnica. (dotychczasowe medale zdobywane były na zawodach regionalnych w całej Polsce), w tym pierwsze zdobyte na Mistrzostwach Polski.