Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama 2

PAŁAC W KIEŁCZYNIE MA SZANSĘ NA MILION!

Pałac w Kiełczynie ma szansę na milion! Masz jeszcze tylko tydzień na zgłoszenie pomysłu na jego funkcję społeczną. Nie zwlekaj, już dziś wyślij swój pomysł!
PAŁAC W KIEŁCZYNIE MA SZANSĘ NA MILION!

Jeszcze tylko przez tydzień będzie trwał nabór zgłoszeń w pilotażu II Konkursu Nasz Zabytek Fundacji Most the Most. Na pomysły mieszkańców Kiełczyna, powiatu dzierżoniowskiego i okolic na funkcję społeczną Pałacu w Kiełczynie czekamy  do 18 października. Pomysły można zgłaszać przez elektroniczny formularz dostępny na stronie: www.mostthemost.pl lub przez telefon: 22 47 55 111 / +48 517 884 088. Zgłoś pomysł!

Przypominamy, że Pałac w Kiełczynie wygrał pilotaż I Konkursu „Nasz zabytek”, w którym mieszkańcy Dolnego Śląska zgłaszali Fundacji zabytki ze swojej okolicy, którym warto przywrócić świetność. Teraz lokalne społeczności ponownie zabierają głos w sprawie pomysłu na funkcję społeczną zabytku.

Po wyborze najlepszych pomysłów i podpisaniu umowy z właścicielem Pałacu w Kiełczynie, Fundacja przyzna dofinansowanie na jego rewaloryzację i dostosowanie do wybranych w konkursie funkcji społecznych. Wysokość dotacji może sięgnąć nawet 1 000 000 PLN.

Jak zgłosić pomysł?

Zastanów się czego brakuje w Twojej okolicy. Może to dom kultury, miejsce spotkań, kafejka internetowa, sala do gier albo występów? Możliwości jest całe mnóstwo, a kto zna lepiej Wasze potrzeby niż Ty i inni mieszkańcy Twojej gminy?

Kiedy będziesz rozmyślać o pomyśle, który chcesz zgłosić, odpowiedz sobie na kilka pytań. Te pytania znajdują się również w formularzu zgłoszeniowym. Zgodnie z nimi będą oceniane nadsyłane zgłoszenia.

  • Na jakie potrzeby lokalnej społeczności odpowiada Twój pomysł? Czy czegoś brakuje w Twoim otoczeniu? Jak dzięki realizacji Twojego pomysłu zabytek będzie służyć Tobie i innym  mieszkańcom?
  • W konkursie „Nasz zabytek” ważne jest zaangażowanie lokalnej społeczności. W jaki sposób mieszkańcy Twojej miejscowości i właściciel zabytku będą współpracować w trakcie prac? Jak Twój pomysł zintegruje Was po modernizacji zabytku?
  • Kto będzie mógł korzystać z zabytku dzięki realizacji Twojego pomysłu? Jakie grupy społeczne, w jakim wieku? Napisz również w jakim stopniu Twój pomysł uwzględnia dostępność dla osób z niepełnosprawnością.
  • Jak zachęcić mieszkańców, żeby zaangażowali się w projekt? Co możecie zrobić razem, by zabytek po modernizacji tętnił życiem?
  • Opisz użyteczność i atrakcyjność pomysłu w środowisku lokalnym. Jak Twój pomysł przyczyni się rozwoju Twojej okolicy? Czy dzięki niemu zwiększy się atrakcyjność turystyczna Twojej miejscowości? W jaki sposób wpłynie na jej rozwój społeczno-gospodarczy?
  • W jaki sposób Twój pomysł na wykorzystanie zabytku pomoże budować międzypokoleniowe zaangażowanie? Jak będzie łączyć pokolenia i jak będzie zachęcał do współpracy różnych środowisk?

Gotów? Jeśli tak, to czas podzielić się pomysłem. Wejdź na stronę: www.mostthemost.pl/nasz-zabytek, kliknij na formularz i wypełnij zgłoszenie!

Jeśli nie masz dostępu do internetu, zadzwoń do fundacji i zgłoś swój pomysł. Możesz to zrobić pod numerami: 22 47 55 111 lub +48 517 884 088 od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16.

Masz pytania? Wyślij je mailem na: [email protected].

O Konkursie Nasz Zabytek

Fundacja Most the Most aktualnie prowadzi pilotaż konkursu „Nasz Zabytek” na Dolnym Śląsku i Podlasiu. Podczas trwającego 4 tygodnie (7 czerwca – 5 lipca 2021 r.) naboru I Konkursu f ponad 320 zgłoszeń zabytkowych obiektów. Wśród nich znalazło się 68 zabytków – 56 z Dolnego Śląska i 12 z Podlasia. Ocenę formalną przeszły 53 zabytki - obiekty te można obejrzeć na mapie zabytków na stronie Fundacji Most the Most: https://mostthemost.pl/mapa-zabytkow/Wkrótce Fundacja Most the Most planuje ogłosić konkurs „Nasz Zabytek” w kolejnych województwach.

O Fundacji Most the Most

Fundacja Most the Most jest niezależną organizacją non-profit. Naszą misją jest budowanie kapitału społecznego poprzez wspieranie kultury, twórców i międzypokoleniowej współpracy. Jesteśmy mostem między przeszłością i przyszłością, inspiratorem i integratorem społeczeństwa na rzecz kultury. Budujemy zaangażowanie lokalnych społeczności wokół odnowy zabytków i nadawania im nowych funkcji społecznych. Pokazujemy światu osiągnięcia Polski i Polaków. Budujemy dumę  z naszej historii i kultury.  Inicjujemy współpracę wielu środowisk i partnerów, bo wspólnie możemy więcej, a nawet najwięcej. Most the Most – łączymy pokolenia!


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama
Reklama