PŁYWACY Z MKS 9 NA ZAWODACH W OSTRZESZOWIE

02.10.2021 roku odbyły się IX Ogólnopolskie Mistrzostwa Ostrzeszowa w pływaniu. W zawodach udział wzięło 244 zawodników z 19 klubów. Dzierżoniowski klub reprezentowało 21 zawodników, podopiecznych trenera Andrzeja Wojtala.

W kategorii 9 lat i młodsi:

Julia Rybitwa zdobyła trzy medale: srebrny na dystansie 50m stylem dowolnym (43,01) i dwa brązowe na dystansach 50m stylem grzbietowym (50,25) i 50m stylem klasycznym (54,96).

Olivier Kwiatkowski na dystansie 50m stylem grzbietowym z czasem 54,91 zajął szóste miejsce.

W kategorii 10 lat:

Gabriela Gendziel zdobyła dwa złote medale: na dystansach 50m stylem grzbietowym (41,86) i 100m stylem zmiennym (1:35,59), a dystans 50m stylem klasycznym (51,09) ukończyła na czwartym miejscu.

Szymon Szaliński zdobył dwa brązowe medale: na dystansach 50m stylem motylkowym (1:01,16) i 100m stylem zmiennym (2:02,29).

Aleksander Cebula na dystansach 50m stylem dowolnym (40,26) i 50m stylem klasycznym (55,96) zajął kolejno czwarte i piąte miejsce.

W kategorii 11 lat:

Kornel Pisarski zdobył trzy medale: złoty na dystansie 50m stylem grzbietowym (37,90), srebrny na dystansie 50m stylem motylkowym (36,70) i brązowy na dystansie 50m stylem dowolnym (32,82).

Zuzanna Szel zdobyła trzy medale: złoty na dystansie 50m stylem grzbietowym (39,54) i dwa brązowe na dystansach 50m stylem dowolnym (34,50) i 50m stylem motylkowym (37,43).

Damian Kasprzak zdobył brązowy medal na dystansie 100m stylem dowolnym (1:23,54) a na dystansie 50m stylem dowolnym rywalizację zakończył na piątym miejscu.

Błażej Kiejda zdobył brązowy medal na dystansie 50m stylem klasycznym (45,60) a dystans 50m stylem dowolnym (35,37) ukończył na szóstym miejscu.

Wojciech Krasoń zajął szóste miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym (45,72).

Natalia Cieśla, Michał Hykalik, Ewa Ramilowska, Filip Szweja, Hubert Falkowski i Wiktoria Raszewska poprawili swoje wyniki, ustanawiając nowe rekordy życiowe.

W kategorii 13-14 lat:

Gaja Kopera na dystansach 100m stylem grzbietowym (1:22,76) i 50m stylem klasycznym (38,96) zajęła kolejno czwarte i piąte miejsce.

Mateusz Pietrewicz na dystansie 100m stylem grzbietowym (1:16,25) zajął czwarte miejsce.

Maria Gutkowska na dystansie 50m stylem motylkowym (36,70) zajęła piąte miejsce.

Sztafeta mieszana w kategorii wiekowej 9-10 lat, w składzie Gabriela Gendziel, Szymon Szaliński, Julia Rybitwa i Aleksander Cebula, zdobyła złoty medal na dystansie 4x50m stylem dowolnym (2:53,50).

Sztafeta mieszana w kategorii wiekowej 13-14 lat, w składzie Gaja Kopera, Patryk Falkowski, Maria Gutkowska i Mateusz Pietrewicz, zdobyła brązowy medal na dystansie 4x50m stylem dowolnym (2:07,51).

Uczestnictwo zawodników klubu w zawodach zostało współfinansowane ze Środków Gminy Miejskiej Dzierżoniów.