KOLEJNY KROK W STRONĘ PRZEBUDOWY UL. WOLNOŚCI W BIELAWIE

  • 29.09.2021, 17:03
  • Telewizja Sudecka
KOLEJNY KROK W STRONĘ PRZEBUDOWY UL. WOLNOŚCI W BIELAWIE
Od początku bieżącej kadencji samorządu podejmowane są działania, które mają doprowadzić do znacznej poprawy stanu technicznego dróg przebiegających po terenie Gminy Bielawy. Szczególną uwagę przywiązuje się do głównych ciągów komunikacyjnych, na których odnotowuje się duże natężenie ruchu.

Jedną z ważniejszych osi transportowych Bielawy, wymagającej radykalnej modernizacji, jest ul. Wolności. Droga ta ma ponad 3 km długości i co gorsza posiada aż 2 zarządców tj. na odcinku od Ronda Bieltexu do skrzyżowania z ul. Bohaterów Getta znajduje się w jurysdykcji Powiatu Dzierżoniowskiego, zaś pozostała jej część stanowi drogę gminną.

Aby rozpocząć przedmiotową inwestycję, w budżecie Gminy Bielawa na rok 2021 zabezpieczono środki finansowe, które pozwoliły na zlecenie wykonania dokumentacji technicznej na odcinku gminnym. Powinny się one zakończyć w IV kwartale br.

Równolegle podjęto rozmowy z Powiatem Dzierżoniowskim, aby przekonać tę jednostkę samorządu terytorialnego do rozpoczęcia prac projektowych na odcinku drogi powiatowej. W efekcie 17.IX.2021 r. do Urzędu Miejskiego w Bielawie wpłynęło pismo Starosty Dzierżoniowskiego, w którym zaproponował on Gminie Bielawa wspólne działania w tym zakresie, w tym także współfinansowanie przedsięwzięcia.

W odpowiedzi, w imieniu bielawskiego samorządu, zadeklarowałem wpisanie do projektu budżetu Gminy Bielawa na rok 2022, kwoty 100.000 zł z przeznaczeniem na dofinansowanie projektu budowlanego. Jednocześnie wyraziłem również wolę współfinansowania w przyszłości także rzeczowej części przedmiotowego zadania inwestycyjnego.

Mamy nadzieję, że organy uchwałodawcze obu jednostek samorządowych, w grudniu br. zatwierdzą przedłożone im projekty budżetów na rok 2022 i po podpisaniu stosownych porozumień rozpocznie się realizacja zadania.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ulga i swoboda
Ulga i swoboda 09.10.2021, 00:08
W końcu..

Pozostałe