ROZMOWA Z TADEUSZEM DERENOWSKIM

  • 22.09.2021, 16:29
  • Telewizja Sudecka
ROZMOWA Z TADEUSZEM DERENOWSKIM
Kolejnym gościem w naszym studio był Tadeusz Derenowski, prezes spółdzielni mieszkaniowej w Bielawie, który mówił między innymi o wynikach finansowych spółdzielni, spalarni śmieci w Bielawie oraz nowym osiedlu Zielone Wzgórza.

 

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Górnik
Górnik 02.10.2021, 21:44
Wiecie co nas spaja jak drut kolczasty wspólny kredyt węgiel beeee więc kredycik kilkanaście miljonów na inne żródło i znowu kolejne 10 lat związani z sm a już prawie wspólnotę mieliśmy
Henryk
Henryk 24.09.2021, 08:12
Witam, proponuję poczytać, a następnie wypowiadać się o spalarniach i ich lokalizacjach 20 km od miast : https://www.portalsamorzadowy.…
Mieszko
Mieszko 24.09.2021, 12:52
Przede wszystkim jest to MIEJSKA inwestycja. Widział kto w świecie prywatną elektrownię atomową? Są technologie zbyt groźne, aby powierzać je prywaciarzom.
Górnik
Górnik 02.10.2021, 21:50
Oj oj a chłopaki atomówki budują
Na świecie większość jest prywatnych
Adam Kowalski
Adam Kowalski 23.09.2021, 13:58
Szanowny Panie prezesie, próbuję na fb dodawać kilka faktów dotyczących spalarni, bardzo bym prosił kiedy przytacza Pan informacje o szkodliwych związkach, podał ich źródło lub odniósł się do prawdziwych danych. A jako strona w planowanej inwestycji (bo jednak energia z odpadów to ciepło) porównał, rzetelnie ilość emisji ze spalarni vs ciepłowni - dobrze do tego dodać domostwa. Uważa Pan, że ciepłownia nie emituje szkodliwych związków? A jak Pan policzył tę ilość samochodów? Z tego co przeczytałem w decyzji środowiskowej, chodzi o spalarnie RDF, a sam zakład ECO produkuje te paliwo z odpadów, które do nich trafiają. Zatem gdzie ten transport się zwiększy? Skoro spalarnia planowana jest w tym samym miejscu? Rozumiem, że chodzi o zwiększenie zasięgu przyjmowania paliwa? To faktycznie, samochody omijające Bielawę i wjeżdżające na zakład, ich ilość trochę może się zwiększyć, ale pamiętajmy, że nie będą wozić odpadów a paliwo RDF a to znaczna różnica w ciężkości, objętości. Jednak przedstawienie tego jako uciążliwości to jednak przesada, zapomina Pan o korzyściach dla mieszkańców, bardziej ekologiczne paliwo + zahamowanie wzrostu cen, czy o to samo nie chodzi spółdzielni?
Olo
Olo 24.09.2021, 12:55
W decyzji środowiskowej jest mowa o emisji dioksyn i furanów i o całej reszcie. Nie pozwolimy na trucie nas. Tu jest kotlina, tu dymy potrafią siedzieć całymi tygodniami jak nie wieje.
Górnik
Górnik 02.10.2021, 21:54
Tylko że przy spalaniu węgla dioksyny i furany
Są emitowane tylko że nie trzeba ich monitoroać
Bo wszystkie takie budy miałowe trzeba by zamknąć
Bielawa
Bielawa 23.09.2021, 11:34
Pan prezes mówi, że spółdzielnia ma się dobrze i wylicza w większości wzrost kosztów, super podejście, jest nieciekawie ale jest dobrze
1948
1948 27.09.2021, 12:10
Mimo wzrostu kosztów w kasie jest ponad 1,3 mln zł netto, co tu jest niezrozumiałe. Przede wszystkim nie wydano pieniędzy na remonty, bo część zaplanowanych nie wykonano, bo na rynku usług budowlanych jest na prowincji zapaść. Firmy wolą wozić swoich pracowników do Wrocławia, bo tam płacą więcej. Jak coś jest drogie, to nie znaczy, że zostało kupione, trzeba przeczekać.

Pozostałe