ROZPOCZĘŁA SIĘ KWALIFIKACJA WOJSKOWA

  • 22.09.2021, 15:44
  • Telewizja Sudecka
ROZPOCZĘŁA SIĘ KWALIFIKACJA WOJSKOWA
22 września rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa dla młodych osób zamieszkałych na terenie powiatu dzierżoniowskiego.

W tym roku Powiatowa Komisja Lekarska pracuje w budynku Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie przy ulicy Świdnickiej 38 (II piętro), w godzinach od 15:00 do 18:00. Kwalifikacja wojskowa potrwa od 22 września do 28 października 2021 roku.

– Tegoroczna kwalifikacja wojskowa jest dedykowana przede wszystkim mężczyznom z rocznika 2002 oraz urodzonym w 2001 roku, którzy ze względu na szybkie zakończenie kwalifikacji z powodów pandemii w zeszłym roku nie mieli możliwości stawienia się przed Powiatową Komisją Lekarską. Podczas kwalifikacji wzywani są również mężczyźni, którzy nie ukończyli 24 roku życia, a z różnych powodów do tej pory nie dopełnili obowiązku – mówi Grażyna Wójcik, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.

Przypominamy, że kwalifikacja wojskowa nie oznacza wcielenia osoby do służby wojskowej, natomiast obowiązkowe jest określenie fizycznej i psychicznej zdolności do czynnej służby wojskowej mężczyzn, którzy osiągnęli wiek pełnoletności. Podczas kwalifikacji określana jest kategoria zdrowia, a osoba stawiająca się otrzymuje wojskowy dokument tożsamości, czyli książeczkę wojskową. Każdy młody człowiek, który otrzymał wezwanie, powinien przybyć na Powiatową Komisję Lekarską z dowodem osobistym, zdjęciem, dokumentem potwierdzającym wykształceniem oraz w przypadku takiej potrzeby również dokumentacją medyczną.

Poniżej przypominamy terminy stawiennictwa dla mieszkańców poszczególnych gmin powiatu:
– Gmina Miejska Dzierżoniów – od 22 września do 1 października 2021 r.,
– Gmina Bielawa – od 4 października do 8 października
– Gmina Wiejska Dzierżoniów – od 11 października do 13 października,
– Miasto i Gmina Pieszyce – od 14 października do 19 października,
– Gmina Piława Górna – od 19 października do 20 października,
– Gmina Łagiewniki – od 21 października do 25 października,
– Miasto i Gmina Niemcza – od 26 października do 27 października,
– Kobiety, Ochotnicy oraz powroty z ekspertyz – 28 października.

Informacje dotyczące kwalifikacji wojskowej można uzyskać w Wydziale Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie pod numerami telefonów 74 832 52 27, 74 832 52 28 oraz 698 618 702 lub podczas trwania posiedzenia Powiatowej Komisji Lekarskiej pod numerem telefonu 74 832 36 53.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe