AMBASADOR NIEMIEC Z WIZYTĄ W ŚWIDNICY

  • 17.09.2021, 15:34
  • Telewizja Sudecka
AMBASADOR NIEMIEC Z WIZYTĄ W ŚWIDNICY
Dr Arndt Freiherr Freytag von Loringhoven, Ambasadora Republiki Federalnej Niemiec w Polsce odwiedził Świdnicę i spotkał się z prezydent miasta, Beatą Moskal-Słaniewską oraz jej zastępcą, Szymonem Chojnowskim. W czasie swojej wizyty w naszym mieście najwyższy rangą przedstawiciel dyplomatyczny RFN w Polsce zwiedził także Kościół Pokoju.

Dr Arndt Freiherr Freytag von Loringhoven jest urodzonym w 1956 roku niemieckim dyplomatą, który na przełomie lat 80. i 90. służył jako ambasador RFN w Paryżu, a następnie w Moskwie. W latach 2007-2010 był wiceszefem niemieckiej Federalnej Służby Wywiadowczej (BND), po czym wrócił do funkcji ambasadora, obejmując tym razem placówkę w Pradze. W latach 2016-2019 pełnił prestiżową rolę zastępcy sekretarza generalnego NATO ds. wywiadu i bezpieczeństwa. Swoją misję dyplomatyczną w Polsce rozpoczął w 2020 roku.

Do Świdnicy ambasador Niemiec przyjechał w towarzystwie małżonki Barbary von Ow-Freytag oraz Konsula Generalnego Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu, Hansa Jörg Neumanna. Rozmowy z władzami miasta dotyczyły przede wszystkim polsko-niemieckich relacji, współpracy samorządów, budowaniu więzi kulturalnych i gospodarczych, wspólnej Europy.

- Mam wielki szacunek dla Pana Ambasadora za otwarte podejście do naszych wzajemnych stosunków, za wsparcie samorządowej relacji partnerskiej, za działania na rzecz polsko-niemieckiej współpracy. Mamy podobne poglądy na temat wielokulturowości i na temat przyszłości Europy – mówiła Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Ambasador Niemiec odwiedził także Kościół Pokoju w Świdnicy, gdzie gospodarz parafii biskup Waldemar Pytel oprowadził gości po świątyni i opowiedział o jej burzliwej historii. Wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO zabytek zrobił ogromne wrażenie na gościach.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe