REKORDOWA DOTACJA Z UNII EUROPEJSKIEJ DLA BIELAWY

  • 2 dni temu, 11:20
  • Telewizja Sudecka
REKORDOWA DOTACJA Z UNII EUROPEJSKIEJ DLA BIELAWY
Burmistrz dr Andrzej Hordyj podpisał umowę o dofinansowanie projektu pn. "Przebudowa i adaptacja budynku poprzemysłowego na potrzeby utworzenia Dolnośląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości ICT w Bielawie", w ramach Działania 1.3 - "Rozwój przedsiębiorczości" Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, finansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Bielawski projekt uzyskał wsparcie kwotą aż 12.345.256,65 zł, która stanowić będzie niemal 80 % wartości całego zadania, oszacowanego na kwotę 15.433.500,00 zł.

Jest to najwyższe dofinansowanie ze środków wspólnotowych w historii Gminy. Dotychczas rekordowa dotacja z Unii Europejskiej opiewała na kwotę 8.275.140,72 zł i uzyskana została w 2013 r. na realizację zadania pn. "Zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej Bielawy poprzez budowę infrastruktury dla Podstrefy WSSE "INVEST-PARK"".

W ramach tworzenia w Bielawie inkubatora ICT, kompleksowo zmodernizowany zostanie wyłączony z eksploatacji, były obiekt przemysłowy, o powierzchni zabudowy 890,00 m2 i powierzchni użytkowej 2.804,00 m2, zlokalizowany w Bielawie przy ul. Piastowskiej 19 A. Wykonane zostaną instalacje wewnętrzne, w tym sanitarne, elektryczne, CO, wentylacji mechanicznej oraz wybudowany zostanie wewnętrzny szyb windowy.

Najciekawszą kondygnacją inkubatora będzie piwnica, w której powstanie "klimatyczna" wielofunkcyjna sala multimedialna, stylizowana na krakowską "Piwnicę pod baranami", a także przejście, bezpośrednio łączące dziedziniec przed budynkiem z ul. W. Grabskiego, przy której zlokalizowane są wielostanowiskowe parkingi.

Dotychczas w ramach realizacji przedmiotowego zadania:

- 2.VII. br. podpisany został akt notarialny, na mocy którego, za kwotę 1.260.000 zł, zakupiona została nieruchomość zabudowana, w której uruchomiony zostanie inkubator

- 18.VIII.2021 r. parafowano umowę na pracowanie, za kwotę 321.030,00 zł, dokumentacji technicznej, niezbędnej do uzyskania pozwolenia na budowę,

Cała inwestycja zostanie zrealizowana do końca I kwartału 2023 r.

Inkubator Przedsiębiorczości ICT będzie uzupełnieniem działalności Dolnośląskiego Inkubatora Art-Przedsiębiorczości, który znajduje się w 2 sąsiadujących budynkach.

 

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe