UROCZYSTE PRZEKAZANIE SZTANDARU GMINIE ŁAGIEWNIKI

  • 13.09.2021, 13:34
  • Telewizja Sudecka
UROCZYSTE PRZEKAZANIE SZTANDARU GMINIE ŁAGIEWNIKI
10 września w Gminnym Ośrodku Kultury, Bibiliotek i Sportu w Łagiewnikach odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy. Głównym punktem obrad było przekazanie samorządowi nowego sztandaru.

W uroczystości wzięło udział wielu zaproszonych gości, a Powiat Dzierżoniowski reprezentował starosta Grzegorz Kosowski. W trakcie wydarzenia wprowadzono poczty sztandarowe, odśpiewano hymn państwowy oraz przedstawiono historię regionu. Następnie nowy sztandar został poświęcony i przekazany Gminie Łagiewniki.
Sztandar prezentuje się naprawdę pięknie. Z lewej strony przedstawia złotą łagiew na zielonym tle. Jego niebieskie rogi odcięto wstążką w biało-czerwoną kratę. Natomiast z prawej strony widnieje orzeł biały w koronie na czerwonym tle. Pod koniec uroczystości podjęto uchwałę o zasadach i warunkach użytkowania sztandaru. Całość uświetniły występy artystyczne w wykonaniu przedszkolaków, uczniów szkoły podstawowej oraz chóru “Canzona”.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe