PIERWSZY KROK W STRONĘ REWITALIZACJI BIELAWSKIEGO STADIONU

  • 04.09.2021, 12:00
  • Telewizja Sudecka
PIERWSZY KROK W STRONĘ REWITALIZACJI BIELAWSKIEGO STADIONU
1 września 2021 r. podpisana została umowa z firmą AMIBUD Cezary Ilnicki z Pieńska na opracowanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego dla kompleksu sportowego OSiR, zlokalizowanego przy ul. Sportowej w Bielawie.

W ramach zadania planuje się zaprojektowanie stadionu lekkoatletycznego wraz z certyfikowanym boiskiem piłkarskim oraz zapleczem szatniowo-sanitarnym i noclegowo-gastronomicznym.

Co ważne firma AMIBUD posiada bardzo bogate doświadczenia w zakresie projektowania podobnych obiektów m.in. w Bolesławcu, Zamościu i Gubinie. Dlatego też należy się spodziewać, iż bielawski kompleks sportowy zyska nie tylko nową estetykę, ale przede wszystkim i funkcjonalność, która da możliwość częściowej komercjalizacji działalności Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Wartość zadania opiewa na kwotę 16.974 zł i w całości zostanie sfinansowana z budżetu Gminy Bielawa. Termin oddania dokumentacji określono w umowie na 15.XII.2021 r.

W kolejnym etapie (tj. w roku 2022), na podstawie PFU, opracowane zostaną projekty techniczne umożliwiające uzyskanie pozwolenia na budowę, a także zostaną złożone wnioski aplikacyjne o dofinansowanie przedmiotowej inwestycji ze źródeł zewnętrznych.

Działanie to jest zgodne z celem operacyjnym nr 3.4 pn. "Zwiększenie ilości współczesnych atrakcji turystycznych Gminy, poprzez rozbudowę bazy wypoczynkowej, sportowej i rekreacyjnej (m.in. budowę hali sportowej i modernizację kompleksu OSiR przy ul. Sportowej i Bankowej)", zapisanym w Strategii Rozwoju Bielawy.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe