VIII SESJA RADY POWIATU KŁODZKIEGO

  • 01.09.2021, 08:40 (aktualizacja 01.09.2021, 08:46)
  • Jarosław Wrona
VIII SESJA RADY POWIATU KŁODZKIEGO POWIAT KŁODZKI
31 sierpnia odbyła się sesja Rady Powiatu Kłodzkiego w trybie stacjonarnym w Starostwie Powiatowym w Kłodzku, po prawie 1,5 rocznej działalności rad w trybie zdalnym.

Po otwarciu obrad sesji przez Zbigniewa Łopusiewicza Przewodniczącego RPK, odbyło się ślubowanie nowej radnej Jolanty Walkiewicz, która po złożeniu mandatu przez radną Renatę Wolan-Niemczyk, przyjęła mandat radnej powiatowej.

Radni i przyjęli m. in. uchwały w sprawach:

- zmiany budżetu Powiatu Kłodzkiego na rok 2021

- Zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Kłodzkiego

- określenia zadań i podziału środków finansowych z PFRON-u na rok 2021

- zmiany w składzie osobowym Komisji Edukacji oraz Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych Rady Powiatu Kłodzkiego.

W części interpelacji i pytań radnych, zostały poruszone następujące tematy:

- czy istnieje możliwość utworzenia oddziału Biura paszportowego w Kłodzku ?

Odpowiedzi na temat utworzenia oddziału Biura paszportowego udzielił Maciej Awiżeń Starosta Kłodzki:

"Jesteśmy bardzo zainteresowani utworzeniem oddziału Biura paszportowego w Kłodzku, co bardzo skróciłoby czas i ułatwiłoby naszym mieszkańcom załatwienia spraw paszportowych, dokonując ich tu na miejscu w Kłodzku. Po wyrażeniu akceptacji warunków moglibyśmy przystąpić w przeciągu roku do zorganizowania takiego biura w naszym remontowanym budynku przy ul. Wyspiańskiego w Kłodzku. Obecnie czekamy na odpowiedź od wojewody, w związku z tym, że to zadanie należy do wojewody."

Kolejne pytanie dotyczyło remontu mostu, na jakim etapie jest remont mostu przy ul. Kościuszki, kiedy zostanie przywrócona pełna przejezdność przez most w Kłodzku?

Odpowiedzi udzielił Piotr Marchewka członek zarządu:

"Obecnie trwają prace naprawczo-betonowe, firma wykonująca remont mostu deklaruje, że szacuje zakończenie prac do końca września - połowy października, jeżeli warunki pogodowe będą przychylne. Należy pamiętać, że po remoncie jeszcze nadzór budowlany musi dopuścić obiekt do użytku. Ostatecznie szacujemy, że do połowy października – maksymalnie końca października, most powinien zostać otwarty i przejezdny."

Obrady sesji zakończono miłym akcentem, Maciej Awiżeń Starosta Kłodzki wraz ze Zbigniewem Łopusiewiczem Przewodniczącym Rady Powiatu podziękowali Renacie Wolan-Niemczyk za pracę radnej podczas trzech kadencji i jej działań na rzecz rozwoju naszej lokalnej społeczności.

info: Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Jarosław Wrona

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe