ĆWIERĆ WIEKU W KORONIE – JUBILEUSZ KRZYSZTOFA WIELICKIEGO I PREMIERA #TO_BE

  • 10.08.2021, 14:07 (aktualizacja 10.08.2021, 14:12)
  • Telewizja Sudecka
ĆWIERĆ WIEKU W KORONIE – JUBILEUSZ KRZYSZTOFA WIELICKIEGO I PREMIERA #TO_BE
“Ćwierć wieku w Koronie – jubileusz Krzysztofa Wielickiego” i premiera #TO_BE, produkcji, której bohaterem jest ten wybitny himalaista – to jedno z głównych wydarzeń 26. Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady.


„Jego Wielickość” – jak określiła wybitną postać jeszcze podczas poprzedniej edycji Festiwalu w Lądku-Zdroju Katarzyna Stoparczyk, zagości na dużym ekranie. I choć wcześniej na tymże pojawiał się wielokrotnie, to jednak dopiero teraz produkcja dotyczy samego Krzysztofa Wielickiego i jego wspinaczkowej przeszłości.

25 lat od zdobycia Korony Himalajów i Karakorum

Ten rok to ważny jubileusz dla Krzysztofa Wielickiego – mija 25 lat, gdy jako piąty człowiek na świecie zdobył Koronę Himalajów i Karakorum, czyli 14. ośmiotysięczników. Z tej okazji Fundacja Himalaizmu Polskiego im. Andrzeja Zawady i Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady zapraszają na premierę produkcji #TO_BE, która odbędzie się 16 września o godzinie 20.30 w Lądku-Zdroju. Głównym bohaterem projekcji jest właśnie Krzysztof Wielicki, który po premierze, na scenie lądeckiego Amfiteatru, pojawi się wraz z gośćmi, by przed festiwalową publicznością porozmawiać o produkcji, emocjach, historii zdobycia Korony Himalajów i Karakorum.

Krzysztof Wielicki w konwencji gry komputerowej

Produkcja #TO_BE nawiązuje formą do gry komputerowej. Wykorzystano w niej nowoczesne efekty specjalne – sam Krzysztof Wielicki podróżuje w kapsule czasu, przedstawiając obrazy z przeszłości. Prowadzi widza do 14. wirtualnych sal, symbolizujących 14 ośmiotysięczników zaliczających się do Korony Himalajów i Karakorum. Widzowie zobaczą archiwalne fotografie, nagrania, dokumenty, elementy wyposażenia wypraw. W tle oczywiście komentarze głównego bohatera, przybliżające widzowi emocje towarzyszące poszczególnym wyprawom.

Wiele podróży, jeden adres powrotu

Krzysztof Wielicki opowie również o miejscu, do którego wraca z każdej podróży, uczuciach, i o tym, jak odpoczywa, ale również jak planuje kolejne podróże i wyzwania. Dom – jego miejsce, bezpieczne, gdzie wszystko się zaczyna i kończy.

Reżyserem produkcji #TO_BE, której premiera odbędzie się w czwartek, 16 września o godzinie 20.30 na scenie Amfiteatru w Lądku-Zdroju jest Grzegorz Lipiec (Sky Piastowskie), za muzykę odpowiada Maja Pietraszewska-Koper, scenariusz napisali: Grzegorz Lipiec, Maja Pietraszewska-Koper, grafika i animacja: Szymon Felkel (Saymoon Studio), zdjęcia: Łukasz Sokół Photografy.

Bilety i karnety na wydarzenie dostępne są na: bit.ly/Bilety26FG

 

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe