RUSZYŁA PRZEBUDOWA OBIEKTU PRZY PL. KOŚCIELNYM 7 W BIELAWIE

  • 29.07.2021, 13:40 (aktualizacja 29.07.2021, 13:43)
  • Telewizja Sudecka
RUSZYŁA PRZEBUDOWA OBIEKTU PRZY PL. KOŚCIELNYM 7 W BIELAWIE
Bielawa staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem do zamieszkania. Konsekwentna polityka tworzenia infrastruktury technicznej (drogi, parkingi, przyłącza mediów itp.) i społecznej (żłobki, przedszkola, place zabaw, miejsca rekreacji i wypoczynku) powoduje, że w naszym mieście chcą się osiedlać nowi mieszkańcy.

W 2020 r. prowadzone były rozmowy z przedsiębiorcą, który planuje zaadaptować obiekt zlokalizowany przy pl. Kościelnym 7, na budynek wielorodzinny. W lipcu br. rozpoczął się proces inwestycyjny, którego efektem będą:

- 3 kondygnacje

- 12 lokali mieszkalnych o powierzchniach 37,38 m2 - 73,44 m2,

- 4 pomieszczenia pomocnicze

- 1 klatka schodowa,

- ogrzewanie gazowe

- powierzchnia użytkowa 753,95 m2

Efektem przedsięwzięcia będą nie tylko nowe lokale mieszkalne i wyremontowany budynek, ale także znaczna poprawa estetyki przestrzeni publicznej w obszarze zdegradowanym, objętym Lokalnym Programem Rewitalizacji.

Dlatego też w trakcie rozmów z inwestorem, w imieniu Gminy Bielawa zadeklarowałem m.in. pomoc w zakresie udostępnienia nieruchomości gruntowej, niezbędnej do utworzenia parkingu przylegającego do budynku.

Realizację inwestycji, szacowanej na blisko 3.000.000 zł, zaplanowano na lata 2021/2022.

Uwzględniając zrealizowane przez prywatnego developera, bielawską Spółdzielnię Mieszkaniową oraz Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. inwestycje, należy stwierdzić, że w Bielawie, w latach 2020 - 2022, powstanie w sumie 8 budynków wielorodzinnych, w których mieścić się będzie ok. 260 mieszkań.

Jednocześnie prowadzone są rozmowy z kolejnymi developerami, które mogą za skutkować powstaniem w Bielawie do 2024 r. kolejnych 500 lokali mieszkalnych.

 

Działanie to jest zgodnie z celem operacyjnym nr 7.6 „Przygotowanie atrakcyjnej oferty inwestycyjnej, przeznaczonej pod zabudowę jednorodzinną i wielorodzinną w celu uzyskania dodatniego bilansu migracji ludności”, zapisanym w Strategii Rozwoju Bielawy.

 

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe