W BIELAWSKIEJ PARKOWEJ WYPOŻYCZALNI POJAWIŁY SIĘ TAKŻE HULAJNOGI

  • 28.07.2021, 18:19
  • Telewizja Sudecka
W BIELAWSKIEJ PARKOWEJ WYPOŻYCZALNI POJAWIŁY SIĘ TAKŻE HULAJNOGI
Cel strategiczny nr 2, zapisany w Strategii Rozwoju Gminy, brzmi "Bielawa jako produkt turystyczny". W jego ramach zdefiniowano cel operacyjny nr 2.4 "Zwiększenie ilości współczesnych atrakcji turystycznych Gminy, poprzez rozbudowę bazy wypoczynkowej, sportowej i rekreacyjnej".

Dlatego też bielawski samorząd kładzie duży nacisk na rozszerzanie wachlarza oferowanych usług w zakresie turystyki aktywnej, wypoczynkowej, biznesowej, edukacyjnej i kulturowej.

W związku z powyższym, od początku obecnej kadencji, podejmowane są działania, które mają przyczynić się do zwiększenia atrakcyjności m.in. bielawskiego Parku Miejskiego. W latach 2019 - 2020 uruchomiona została tu kawiarenka pn. EKO Cafe, dokonano szeregu nowych nasadzeń, a także wybudowane zostało Miasteczko Ruchu Drogowego.

Z kolei w 2021 r., dla miłośników aktywnego wypoczynku, w okolicach skateplazy pojawiły się 2 stoły do ping-ponga, a przy kawiarence pojawiła się wypożyczalnia rowerów.

Od 29.VII.2021 r., w parkowej wypożyczalni jednośladów, pojawią się także hulajnogi elektryczne. Będą one mogły być wykorzystywane do przejażdżek po mieście i zwiedzania jego atrakcji. Z kolei osoby, które dotychczas nie korzystały z tego typu pojazdów, będą mogły zdobywać umiejętność jazdy, a potem doskolnalić technikę na położonych w pobliżu parku Miasteczku Ruchu Drogowego oraz skateplazie.

Za jedną godzinę korzystania z hulajnogi pobierana będzie opłata 30 zł. Zasięg pojazdu to 32 km lub 2 godziny ciągłej jazdy. Rezerwacji można dokonywać telefonicznie pod numerem 531 828 389.

Elektryczne jednoślady zostały oznakowane przez Policję, co powinno zabezpieczyć je przed kradzieżą.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe